Blog, aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Praca pośród norweskich fiordów

Migracja zarobkowa obiera różne kierunki. Wiele osób decyduje się na opuszczenie Polski i wyjazd na zachód Europy, gdzie poziom życia i wysokość wynagrodzeń znacząco przewyższają to, do czego przywykliśmy w naszej ojczyźnie. Popularnością migracyjną cieszą się także państwa skandynawskie, które poza wymienionymi wyżej walorami, oferują także bardzo dobre warunki socjalne oraz oczywiście niepowtarzalne okoliczności przyrody. Dzisiaj zapraszamy Was do podróży w norweskie fiordy. Przyjrzymy się jak wygląda codzienne życie i praca w kraju Wikingów. Nasz poradnik pozwoli Wam poznać najważniejsze szczegóły dotyczące wyjazdu i podjęcia pracy na norweskiej ziemi. Zapraszamy do lektury!

Norwegia

czytaj więcej

Dania – przytulne miejsce do życia

Skandynawia od dawna kojarzy się z piękną przyrodą, chłodnym klimatem i wysokim standardem życia. Przeciętne zarobki w skandynawskich krajach, znacząco przewyższają średnią w naszej ojczyźnie. Nie dziwi więc fakt, że wielu Polaków decyduje się na migrację ekonomiczną, wybierając północny kierunek Europy. Ich częstym wyborem na nowe miejsce zamieszkania staje się niewielka Dania – ojczyzna Hansa Christiana Andersena. Wielu z nich swoje nowe życie w skandynawskim stylu określa duńskim słowem „hygge”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza przytulność i miłą atmosferę. Trudno o lepszą zachętę do poznania pięknej Danii. Przedstawiamy obszerny poradnik, który przybliży Wam realia życia w kraju ze stolicą w Kopenhadze.

Dania

czytaj więcej

Zaufaj doświadczeniu – wybierz Tax-Pol

Tax-Pol od lat reprezentuje swoich klientów przed urzędami skarbowymi kilkunastu państw – wszędzie tam mamy niezbędne pozwolenia na wykonywanie zeznań podatkowych. To gwarantuje Ci bezpieczny zwrot podatku. Poza tym poprowadzimy Cię krok po kroku po wszystkich zawiłościach podatkowych i prawnych. Zobacz, dlaczego warto nam zaufać!  

Holandia Niemcy

czytaj więcej

Szukasz sposobu na wymianę waluty?

Informujemy, iż z myślą o naszych Klientach nawiązaliśmy współpracę z największym w Polsce kantorem internetowym! InternetowyKantor.pl to pierwszy kantor w kraju, który udostępnił możliwość wymiany walut online. Specjalnie dla naszych Klientów Internetowy Kantor stworzył promocję - wymiana 1000 jednostek wybranej waluty zupełnie za darmo! Wymień walutę swojego zwrotu podatku taniej i szybciej niż gdziekolwiek indziej!

Partnerzy

czytaj więcej

Zmiany w Belastingdienst

Od stycznia 2014 roku holenderski Belastingdienst wprowadził liczne zmiany w przepisach dotyczących zwrotów podatku. Do tej pory nie było konieczności rozliczania się z holenderskim fiskusem. Urząd dopuszczał także możliwość rozliczania się do pięciu lat wstecz, nie określając dokładnej daty, do której należało złożyć deklarację. Oprócz tego ulga podatkowa stosowana była w każdym przypadku, niezależnie od czasu, jaki przepracowaliśmy w Holandii.

Holandia

czytaj więcej
F