PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Blog, aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Jak rozliczyć dochód z Belgii?

Rozliczenie dochodów z Belgii jest konieczne, a zwrot podatku przysługuje zawsze, gdy pracowało się lub nadal pracuje w tym kraju. Długość czasu osiągania dochodów nie ma znaczenia – w każdym przypadku należy złożyć deklarację podatkową jeszcze przed końcem danego roku podatkowego. Jak rozliczyć dochód z Belgii?

Belgia

czytaj więcej

Zorgtoeslag bez meldunku – jak uzyskać?

Każda osoba legalnie zatrudniona w Holandii, zobligowana jest do posiadania podstawowego pakietu ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupują go pracodawcy, a koszty związane ze składkami potrącają z pensji pracownika. Pośród wielu propozycji wsparcia, holenderski urząd skarbowy może przyznać tzw. Zorgtoeslag, będący formą zasiłku skierowaną do osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej. Co należy o nim wiedzieć?

Holandia

czytaj więcej

Powody wstrzymania Kindergeld

Wielu Polaków pracujących w Niemczech, korzystało z możliwości pobierania dodatkowego zasiłku Kindergeld. Rok 2023 przyniósł zmiany w tym zakresie i polscy obywatele zaczęli otrzymywać odmowę wypłaty świadczenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego świadczenie może być wstrzymane, a także czy zmiany w Kindergeld dotyczą każdego Polaka.  

Niemcy

czytaj więcej

Zwrot podatku z Belgii - praktyczny poradnik

Belgia jest krajem, w którym Polacy dość chętnie przebywają, ponieważ uznawane są tu polisy polskich ubezpieczycieli, a prawo pracy jest przyjazne pracownikom. Przepisy są ujednolicone, dzięki czemu znacznie łatwiej je zrozumieć, zapamiętać i stosować w codziennym życiu. Dowiedz się, w jaki sposób uzyskać zwrot podatku z Belgii.  

Belgia

czytaj więcej

System podatkowy w Austrii

W życiu wielu osób przychodzi taki moment, w którym podejmują decyzję o rozpoczęciu pracy za granicą. Zanim jednak padnie wybór na konkretny kraj, jak i formę zarobku, warto przeanalizować nie tylko koszty utrzymania w danym państwie, warunki zatrudnienia, ale też system podatkowy obowiązujący w określonym kraju. Ten natomiast bywa skrajnie różny nawet dla państw położonych obok siebie. Obecnie dość dużo osób decyduje się na wyjazd zarobkowy do Austrii. To również informacje przydatne osobom, które chcą przenieść do danego kraju swój biznes. Co warto wiedzieć o tamtejszym systemie podatkowym?

Bez kategorii

czytaj więcej

Brak rozliczenia podatku z Holandii - konsekwencje

Rozliczenie podatku z Holandii jest obowiązkowe. Dotyczy to zarówno osób zameldowanych na terenie Królestwa Niderlandów, jak i pracowników sezonowych, którzy otrzymali od tamtejszego urzędu skarbowego (Belastingdienst) pismo zatytułowane Aangiftebrief. Wzywa ono do rozliczenia podatku w terminie do 1 lipca 2023 roku bez względu na to czy danej osobie przysługuje zwrot podatku, czy konieczna jest dopłata. Brak złożenia deklaracji wiąże się z poważnymi konsekwencjami, których łatwo uniknąć, powierzając rozliczenie podatku specjalistom.

Holandia

czytaj więcej

Terminy rozliczeń podatkowych 2023 rok - Niemcy, Holandia

Systemy podatkowe Niemczech i Holandii mogą być dość trudne do zrozumienia dla Polaka, dlatego przychodzimy z garścią porad dotyczących rozliczeń w tych państwach. Niniejszy tekst wprowadzi Cię pokrótce w ich systemy podatkowe. Opowiemy o tym, jak rozliczać podatki w tych krajach oraz jakie dokładnie terminy obowiązują w tym zakresie. Dowiedz się, do kiedy trzeba złożyć deklaracje i które dokumenty będą Ci potrzebne.

Holandia Niemcy

czytaj więcej

Austria-Polska. Umowa w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Umowa w sprawie unikania podwójnego opodatkowania podpisana 13 stycznia 2004 r. w Wiedniu pomiędzy Polską a Austrią ma na celu regulację kwestii związanych z rozliczaniem podatku dochodowego. Rodacy pracujący na terenie Austrii po wejściu w życie nowych przepisów przestali martwić się, że podatek będzie naliczany zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez długi czas obowiązywała metoda wyłączenia z progresją, która zwalniała polskich obywateli z opodatkowania dochodów osiągniętych w Austrii.

Austria

czytaj więcej

Kto i kiedy jest zobowiązany złożyć zeznanie podatkowe w Niemczech?

Niemieckie prawo podatkowe nie należy do najprostszych, o czym przekonało się już wiele osób pracujących u naszych zachodnich sąsiadów. Obowiązek złożenia zeznania podatkowego określany jest terminem „Pflichtveranlagung”, jednak nie wszyscy muszą się z niego wywiązać. O tym, kto powinien złożyć deklarację, decyduje przede wszystkim posiadana klasa podatkowa. Co ważne, nawet jeżeli dana osoba nie ma obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym, wciąż przysługuje jej prawo do złożenia zeznania i odzyskania kwoty nadpłaconego podatku.

Niemcy

czytaj więcej

Likwidacja ulgi na niepracującego małżonka w Holandii - najważniejsze informacje

Rok 2023 przyniósł wiele zmian w holenderskim prawie podatkowym. Jedną z nich jest likwidacja ulgi na niepracującego małżonka. Oznacza to brak możliwości starania się o tzw. rozłąkowe, które należało się każdemu, kto nie przekroczył określonej kwoty dochodu i rozliczał się wspólnie ze współmałżonkiem lub partnerem fiskalnym. Jest to odpowiedź tamtejszego rządu na nadużywanie świadczeń przez obcokrajowców.

Holandia

czytaj więcej

Dodatek Zorgtoeslag z Holandii - czym jest i komu przysługuje?

Wykupienie podstawowego pakietu medycznego jest obowiązkiem każdego pracownika zatrudnionego na terenie Królestwa Niderlandów. Zorgtoeslag to dodatek, który ma na celu rekompensatę kosztów poniesionych na poczet ubezpieczenia zdrowotnego. Najprościej mówiąc, są to dodatkowe pieniądze, o które można się ubiegać przy rozliczeniu podatku, jeśli spełnia się określone kryteria. W praktyce wszelkie formalności z tym związane najczęściej załatwia pracodawca łącznie z odprowadzaniem składek.

Holandia

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec - Kielce

Każdy, kto osiągnie w Niemczech zarobki, które podlegają opodatkowaniu musi opłacić podatek dochodowy Lohnsteuer. Oprócz tego wyróżniamy również podatek kościelny tzw. Kirchensteuer oraz solidarnościowy Solidaritätszuschlag. Podatek kościelny jest dobrowolny, natomiast solidarnościowy zależy od tego, który rejon kraju się zamieszkuje. Rozliczenie podatku w Niemczech odbywa się w tamtejszym urzędzie skarbowym – Finanzamt.

Niemcy

czytaj więcej

Rozliczanie z dzieckiem - korzyści i wady

Rozliczenie PIT z dzieckiem to sposób opodatkowania umożliwiający zaoszczędzenie kilku lub nawet kilkudziesięciu złotych w zależności od zarobków rodzica, który samotnie wychowuje dziecko. Daje to możliwość zaoszczędzenia środków finansowych w sytuacji, kiedy ze względu na większe dochody rodzica obejmuje wyższy próg podatkowy. 

Bez kategorii

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec – Katowice

Pracując w Niemczech, należy odprowadzać od jednego do nawet trzech różnych podatków. Jeśli należy Ci się zwrot podatku lub chciałbyś dowiedzieć się, czy możesz go odzyskać, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami Tax-Pol.pl. Działamy przez Internet, dlatego zapraszamy do współpracy nie tylko osoby z Katowic, ale właściwie z całej polski. W czasie działania naszego biura pomogliśmy tysiącom Klientów – zostań jednym z nich!

Niemcy

czytaj więcej

Praca sezonowa za granicą a zwrot podatku

Wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy jest jedną z wielu możliwości wybieranych nie tylko przez młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową, ale również przez osoby pragnące podreperować godnymi dochodami swój budżet domowy. Praca poza ojczyzną nie jest łatwa, gdyż łączy się zawsze z rozłąką z najbliższymi. Decyzja o podjęciu pracy poza ojczyzną wymaga zawsze odwagi, śmiałości i siły przebicia oraz konieczności poznania przynajmniej w ograniczonym zakresie prawa podatkowego kraju pobytu i pracy.   

Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec – Gorzów Wielkopolski

W TAX-POL.PL zajmujemy się rozliczeniami podatkowymi z niemieckim urzędem skarbowym. Wspieramy Polaków, którzy nie wiedzą, gdzie i jak powinni się rozliczać. W końcu rozliczenia podatkowe są stresujące nawet we własnym kraju, więc trudno byłoby wymagać od każdego, by rozumiał również zagraniczny system podatkowy. Specjaliści TAX-POL.PL doskonale wiedzą, jakie dokumenty należy dostarczyć i gdzie, a co więcej rozliczą Cię w taki sposób, byś w jak najszerszym zakresie mógł skorzystać z udogodnień podatkowych.

Niemcy

czytaj więcej

Zmiany w polskim systemie podatkowym a zatrudnienie za granicą

Założenia Polskiego Ładu mają na celu skłonić Polaków do powrotu i płacenia podatków w swoim kraju. Od lipca do końca 2022 roku podatnicy będą mieli możliwość zgłoszenia osiągniętego w przeszłości dochodu, który nie został opodatkowany, jednak konieczne będzie zapłacenie 8% podatku lub 2% daninę od wartości ujawnionego majątku.

Bez kategorii

czytaj więcej

Ulga abolicyjna w 2021 roku - sprawdź, ile zyskasz

Ulga abolicyjna została wprowadzona w 2008 r. Pozwala na uniknięcie podwójnego opodatkowania. Jest stosowana w przypadku rozliczenia podatku z przychodów uzyskanych za granicą. Zmiany wprowadzone w 2021 r. spowodują, że Polacy pracujący w niektórych krajach będą zobowiązani zapłacić różnicę pomiędzy podatkiem w Polsce a tym zapłaconym w innym kraju.

Bez kategorii

czytaj więcej

Wynagrodzenie pracownika w Austrii - 13. i 14. pensja

Praca w Austrii jest coraz chętniej podejmowana przez wielu Polaków. Niekiedy bardzo kuszącą perspektywą wydają się wysokie wynagrodzenia, w tym atrakcyjne dodatki do pensji. Czy każdy pracownik otrzymuje dwie dodatkowe pensje rocznie? Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać 13-stkę i 14-stkę? Jaka jest wysokość tych dodatków i kiedy są wypłacane? O tym w dzisiejszym wpisie na naszym blogu.

Austria

czytaj więcej

Zasiłki na dziecko przysługujące w Wielkiej Brytanii

Polacy, którzy legalnie pracują za granicą, mają możliwość korzystania z różnego rodzaju dodatkowych świadczeń finansowych. W przypadku Wielkiej Brytanii również jest to możliwe, a co więcej kraj ten posiada bardzo przyjazny system opieki społecznej, przez co zasiłki, o jakie można się starać, są często bardzo korzystne. Jednym z bardziej popularnych form wsparcia finansowego oferowanego w Wielkiej Brytanii, jest zasiłek na dziecko, który przysługuje również Polakom pracującym legalnie i płacącym podatki w tym kraju. 

Wielka Brytania

czytaj więcej

Pamiętaj o dopilnowaniu terminów rozliczeń dochodów!

Rozliczenie dochodów w Holandii to twój obowiązek? Koniecznie zadbaj o formalności. Przekroczenie terminu rozliczenia dochodów może mieć przykre konsekwencje. Pamiętaj, że aktualizacja danych w Belastingdienst jest konieczna, aby móc sprawnie i bezproblemowo rozliczyć dochody uzyskane w Holandii.

Holandia

czytaj więcej

Największe Polonie w krajach Europy

Czy wiesz, że nawet 45 milionów ludzi posługuje się językiem polskim, jako językiem ojczystym? Prawie 40 milionów mieszka w Polsce, ale pozostałe osoby żyją poza granicami kraju. Zastanawiasz się, gdzie są największe skupiska Polonii na świecie? Polacy za granicą mieszkają między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Belgii, ale nie tylko. W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na pytania, jakie są najpopularniejsze miasta i regiony w Europie, w których żyją i pracują Polacy.

Bez kategorii

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec - Zgorzelec

Każdy, kto pracuje w Niemczech i osiągnął dochód w odpowiedniej wysokości, odprowadza na terenie tego kraju podatki – może to być podatek dochodowy (Lohnsteuer), podatek kościelny (Kirchensteuer) i podatek solidarnościowy (Solidaritätszuschlag). Dla wszystkich obywateli obowiązkowy jest tylko podatek dochodowy. Kościelny wpłaca się dobrowolnie w związku z przynależnością do kościoła, natomiast obligatoryjność wpłat podatku solidarnościowego jest zależna od miejsca zamieszkania.

Niemcy

czytaj więcej

Jak rozliczyć dochody za pracę w Niemczech z różnych źródeł?

Rozliczenie dochodów za pracę w Niemczech, jeśli dochody pochodzą z różnych źródeł, to wyzwanie, przed którym stoi wielu Polaków. Największy kłopot mają osoby, które muszą rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych i przedsiębiorstw, czyli podatek od jednoosobowych działalności Gewerbe.  Aby ułatwić przejście przez ten proces, omawiamy różne scenariusze, które mogą budzić wątpliwości w przypadku obowiązku rozliczenia i chęci uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech.

Niemcy

czytaj więcej

Jak pracuje Belastingdinenst?

Holandia to jeden z tych krajów, do których Polacy wyjeżdżają najczęściej w celu podjęcia pracy. Korzystne zarobki, stosunkowo nieduża odległość dzieląca Holandię i Polskę, a także wiele innych czynników decyduje o tym, że kraj ten jest tak często wybierany przez osoby chcące podjąć pracę na emigracji. 

Holandia

czytaj więcej

Dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu podatku w Niemczech

Kraj, który Polacy chętnie wybierają w celach zarobkowych, to Niemcy. Nie trudno tam o znalezienie dobrze płatnej pracy. Niezależnie od tego, gdzie podejmujemy zatrudnienie, musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Do tego niezbędne jest złożenie deklaracji podatkowej oraz przestrzeganie ściśle określonych terminów.

Niemcy

czytaj więcej

Nie jesteś zameldowany w Holandii? Sprawdź, do kiedy możesz rozliczyć dochody!

Polacy coraz chętniej emigrują za granicę. Głównym powodem jest znalezienie lepiej płatnej pracy i korzystniejszych warunków życia czy prowadzenia firmy. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Holandia. Niezależnie od tego, jaki kraj wybierzemy, należy pamiętać, że na osobach pracujących spoczywa obowiązek podatkowy - niezależnie od tego, czy jest się zameldowanym w Holandii czy w Polsce, choć są drobne różnice z tym związane. Jakie? Zapraszamy do lektury.

Holandia

czytaj więcej

Czym różnią się klasy podatkowe obowiązujące w Niemczech?

Podatki w Niemczech są jednymi z najwyższych w Europie. Jednak są tam też wyższe ulgi podatkowe na dzieci, a także kwoty wolne od podatku. W Niemczech obowiązują klasy podatkowe, które odnoszą się m.in. do liczby stosunków wykonywanej pracy oraz sytuacji rodzinnej. Obecnie możliwa jest zmiana klasy podatkowej kilka razy w roku, dawniej było to możliwe jedynie raz do roku. Od 2013 roku każda osoba pracująca w Niemczech powinna posiadać elektroniczną kartę podatkową tzw. ELStAM (Elektronische Lohnsteuerabzugsmerkmale). System podatkowy w Niemczech mocno różni się od polskiego, dlatego ważne jest, aby dokładnie się z nim zapoznać.

Niemcy

czytaj więcej

Świadczenia rodzinne wypłacane w Austrii

Austria jest niewielkim krajem, jednak posiada dość dobrze rozwiniętą gospodarkę, co przekłada się na bogaty pakiet socjalny dla rodzin. Świadczenia rodzinne są przyznawane każdemu rodzicowi pracującemu na terenie Austrii lub prowadzącemu tam działalność gospodarczą, należy złożyć jedynie wniosek do odpowiednich organów.

Austria

czytaj więcej

Ograniczenie ulgi abolicyjnej - jak wpłynie na zarobki Polaków za granicą

Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy zarobkowej i nic w tym dziwnego. Wyższe wynagrodzenie za pracę, a jednocześnie możliwość szybkiego powrotu do kraju sprawiają, że do tej pory na takie rozwiązanie decydowało się mnóstwo osób. Od stycznia 2021 weszła w życie nowelizacja ustawa dotycząca ulgi abolicyjnej, która została mocno ograniczona. Jak to wpłynie na zarobki Polaków pracujących za granicą? 

Bez kategorii

czytaj więcej

PIT 36 ZG - kto musi go wypełnić?

Z końcem kwietnia każdego roku kalendarzowego trzeba rozliczyć podatek od dochodów. Osoby pracujące za granicą muszą wiedzieć, że obowiązek rozliczenia podatku z zagranicy może obowiązywać ich także na terenie Polski. Wiele zależy od umów, jakie Polska ma podpisane z krajami, które zmieniły się od stycznia 2021 i mogą działać na korzyść lub niekorzyść podatników.

Bez kategorii

czytaj więcej

Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Austrii

Pracujesz lub pracowałeś w Austrii? Chcesz otrzymać zwrot nadpłaconego podatku za pracę za granicą? Sprawdź najważniejsze pojęcia na temat zwrotu podatku w Austrii. Nasz mini przewodnik to kapsuła wiedzy, dzięki której łatwo zapamiętasz najważniejsze pojęcia i terminy. Z nami uzyskasz zwrot podatku za pracę w Austrii!

Austria

czytaj więcej

Zwrot podatku za pracę w Holandii za 2020 rok

Holandia jest jednym z państw, w którym Polacy chętnie podejmują pracę. Szacuje się, że niemal 160 tysięcy naszych rodaków zdecydowało się na wyjazd i podjęcie pracy w tym kraju. Najchętniej wybieranymi miastami jest Haga i Rotterdam, a także Westland, Amsterdam i Tilbur. Polacy decydują się na pracę w Holandii ze względu na korzystne warunki zatrudnienia i wysokie zarobki, dlatego częściej wybierają właśnie ten kraj,  niż Wielką Brytanię, czy Niemcy. 

Holandia

czytaj więcej

Wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem pracującym w Niemczech

Osoby będące w związku małżeńskim mogą, co do zasady, rozliczać się z podatków wspólnie. Zasada ta dotyczy też małżeństw, w których jedno z małżonków przebywa na co dzień i pracuje w Niemczech (lub w innym kraju UE), ale w dalszym ciągu utrzymuje centrum swoich interesów życiowych w Polsce. Wiadomo jednak, że osoby pracujące na co dzień za granicą, zgodnie z postanowieniami Konwencji MLI z 2019 roku muszą rozliczać się z podatku zarówno w kraju pracy, jak i w Polsce (wykazując brak dochodów w kraju, jeśli pracowali wyłącznie za granicą). Jak więc wpływa to na możliwość rozliczenia się z podatku wraz z małżonkiem, na jakich zasadach odbywa się rozliczenie i jakie korzyści można czerpać ze wspólnego rozliczenia PIT z małżonkiem pracującym w Niemczech? 

Niemcy

czytaj więcej

Rozliczenie dochodów za pracę w Austrii - poradnik 2021

Pracując w Austrii należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującą od 2019 roku Konwencją MLI zwalczającą podwójne opodatkowanie dochodów konieczne jest, by deklarację podatkową złożyć nie tylko w kraju uzyskiwania dochodów (Austrii), ale także w Polsce. Wymóg ten dotyczy osób, które pomimo stałego przebywania w celach zarobkowych za granicą posiadają w dalszym ciągu miejsce stałego meldunku i zamieszkania oraz centrum swoich interesów życiowych w Polsce. Co należy wiedzieć w sprawie rozliczenia dochodów za pracę w Austrii w 2021 roku? Jakie najważniejsze dokumenty należy przygotować i jakich terminów dopilnować?

Austria

czytaj więcej

5 mitów o pracy za granicą

Wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy jest w Polsce od wielu lat jedną z bardziej atrakcyjnych perspektyw zarówno dla młodych ludzi rozpoczynających dopiero swoją karierę zawodową, jak i tych którzy po wielu latach pracy w kraju nie dostrzegają możliwości godnego zarobku. Wokół pracy i mieszkania za granicą narosło jednak przez lata wiele mitów powielanych przez tych, którzy wyjechali, ale i wzmacnianych przez wizję piękniejszej przyszłości tych, którzy wyjazd dopiero planują. Jakie perspektywy wyjazdu warto brać z przymrużeniem oka, bo wielokrotnie okazały się nie być bliskie prawy? Sprawdź 5 najczęściej powielanych mitów o pracy za granicą. 

Bez kategorii

czytaj więcej

NIN czyli national insurance number - komu jest potrzebny

Podejmując pracę w Wielkiej Brytanii, już w momencie przeprowadzki trzeba pamiętać o konieczności załatwienia kilku formalności pozwalających na podjęcie zatrudnienia. Jedną z nich będzie uzyskanie numeru NIN – Nationional Insurance Number, który jest odpowiednikiem polskiego numeru NIP i uprawniający do korzystania z brytyjskiego systemu ubezpieczeń socjalnych, w tym także do uzyskiwania zasiłków i emerytury.   

Wielka Brytania

czytaj więcej

Zmiana wysokości progów podatkowych w Holandii

Polacy decydujący się na pracę w Holandii mogą liczyć m.in. na poprawiające się tam z roku na rok warunki rozliczania z podatku dochodowego. W ostatnich latach wysokość otrzymywanych zwrotów podatku wzrastała, dając osobom pracującym za granicą możliwość odzyskania naprawdę korzystnych kwot zapłaconych w zaliczkach na poczet podatku dochodowego przez ich zagranicznego pracodawcę. Jak zmieniła się wysokość progów podatkowych w Holandii na 2020 rok i jak wpłynie to na odzyskiwanie podatku z zagranicy za obecny rok podatkowy? 

Holandia

czytaj więcej

Jak uzyskać zasiłek rodzinny podczas pracy w Niemczech

Kindergeld jest zasiłkiem rodzinnym wypłacanym w Niemczech dla osób pracujących legalnie w kraju i tam uzyskujących swoje dochody. Jednym z warunków uzyskania zasiłku jest pozostawanie dzieci pod opieką osoby wnioskującej o zasiłek, a wysokość wypłaty jest uzależniona od liczby dzieci, bez względu na wysokość rocznych dochodów rodzica. Z uwagi na zapis o konieczności legalnej pracy na terenie Niemiec, o zasiłek mogą starać się także Polacy pracujący na co dzień za granicą. Na jakich warunkach przyznawany jest Kindergeld, jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem o jego przyznanie i gdzie można starać się o zasiłek?

Niemcy

czytaj więcej

Zmiany na holenderskim rynku pracy a praca Polaków za granicą

Pandemia koronawirusa wpłynęła znacząco na wszystkie obszary gospodarki w niemalże wszystkich rejonach świata, powodując zamrożenie lub likwidację wielu miejsc pracy i wolnych stanowisk, które do niedawna były dość chętnie obejmowane przez wyjeżdżających za granicę Polaków. Ci, którzy powrócili do kraju jeszcze przed lockdownem i formalnym zamknięciem granic na przełomie marca i kwietnia, po lekkim rozluźnieniu się obostrzeń zauważyli znaczny wzrost trudności w znalezieniu pracy zarobkowej w Holandii. Jakie zmiany na holenderskim rynku pracy zaobserwowaliśmy w ostatnich miesiącach i jak wpłynęły na pracę Polaków za granicą? 

Holandia

czytaj więcej

Jakie podatki odprowadzasz za pracę w Niemczech

Od dochodów każdej osoby zatrudnionej legalnie na terenie Niemiec potrącane są zaliczki na podatki, odpowiednio do osiągniętych w danym roku podatkowym przychodów. Do odprowadzania podatków zobowiązani są zarówno pracownicy stali, zatrudnieni w Niemczech przez znaczną część roku, jak i pracownicy sezonowi, którzy na podstawie legalnego zatrudnienia przepracowują w Niemczech kilka miesięcy rocznie. Wykaz podatków odprowadzanych za pracę jest wyszczególniony na kartach podatkowych wystawianych przez pracodawcę. Jakie podatki odprowadzasz za pracę w Niemczech i jak odzyskać wygenerowaną przez nie nadpłatę?

Niemcy

czytaj więcej

Legalne zatrudnienie za granicą

Wiele osób decydujących się na zarobkowy wyjazd za granicę rozważa opcję pracy „na czarno”, upatrując w niej szansy na czysty zarobek bez formalności czy konieczności płacenia podatków. Niestety, choć pracodawcy przygotowujący oferty „na czarno” często kuszą wysokimi stawkami godzinowymi, praca bez formalnego zatrudnienia i niezbędnych dokumentów może skończyć się przykrymi konsekwencjami i wiązać się z dużym zagrożeniem dla samego pracownika. Dlaczego warto zdecydować się na legalną pracę za granicą i nie ryzykować podejmowaniem pracy na czarno?

Bez kategorii

czytaj więcej

Odzyskaj podatek z zagranicy - jak to obliczyć?

Jeśli pracujesz legalnie za granicą, Twój pracodawca ma obowiązek odprowadzania podatku. Jego wysokość jest zależna od osiągniętego za granicą dochodu i progów podatkowych obowiązujących w danym kraju. Informację o odprowadzonych podatkach i składkach znajdziesz na kartach podatkowych, które pracodawcy rozsyłają po każdym kolejnym roku podatkowym do swoich pracowników, umożliwiając im rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Odprowadzając podatki za granicą oraz w Polsce można liczyć na zwrot podatku za granicą. Jak obliczyć wysokość zwrotu i co na nią wpływa?

Bez kategorii

czytaj więcej

Dodatki i ulgi, jakie może otrzymać polski pracownik w Holandii

Obywateli Polski wyjeżdżających do pracy na terytorium Królestwa Niderlandów obowiązują nieco inne obowiązki i prawa niż pracowników w naszym kraju. Praca w Holandii różni się także wysokością zarobków, a także możliwymi do odliczenia od podatku dodatkami i ulgami. Ulgi podatkowe dla Polaków mieszkających i pracujących za granicą to rozłąkowe, Kinderbijslag, Kindgebonden Budget oraz Zorgtoeslag. Co oznaczają?  

Holandia

czytaj więcej

Bezpieczne sposoby na odzyskanie zwrotu z podatku z zagranicy

Jeśli pracujesz legalnie za granicą, masz prawo starać się o zwrot podatku. Są 3 sprawdzone sposoby na rozliczenie się z fiskusem. Możesz rozliczyć się samodzielnie, z pomocą firmy na miejscu oraz z pomocą polskiej firmy rozliczającej podatki i dochody uzyskane za granicą. Który sposób jest najlepszy na odzyskanie zwrotu z nadpłaconego podatku za granicą?   

Bez kategorii

czytaj więcej

Rozliczenie dochodów w Holandii - co musisz wiedzieć

Pracując w Holandii należy pamiętać o tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczne jest  rozliczenie dochodów i złożenie zeznania podatkowego za uzyskane w trakcie pracy dochody. Sprawę można załatwić samodzielnie, jednak często jest to dość problematyczne. Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy rozliczającej podatki zagraniczne. Jakich dokumentów wymagamy, by prawidłowo rozliczyć Twój podatek dochodowy w Holandii?

Holandia

czytaj więcej

Ulgi podatkowe - na co można liczyć rozliczając się z pracy za granicą?

Marzec jest miesiącem, w którym wiele osób przypomina sobie o konieczności rozliczenia podatku. W każdym kraju sposoby rozliczania podatku i naliczane ulgi podatkowe są jednak różne. Zastanawiasz się, co można odliczyć od podatku w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Austria lub Belgia? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten krótki, ale praktyczny przewodnik po ulgach podatkowych w wybranych krajach Europy.

Austria Belgia Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

Jak wypełnić Załącznik PIT ZG?

Każdy kto pracuje legalnie za granicą może starać się o zwrot nadpłaconego podatku, który otrzyma pod koniec okresu rozliczeniowego w danym kraju. Dlatego o zwrot stara się coraz więcej Polaków, którzy wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli rozliczamy się z dochodu za granicą jesteśmy również zobowiązani do tego, aby nadal składać zeznanie podatkowe w polskim Urzędzie Skarbowym.

Bez kategorii

czytaj więcej

Sprawdź, ile możesz odzyskać za pracę w UK! - skorzystaj z kalkulatora, aby obliczyć zwrot podatku

Pracując w Wielkiej Brytanii mamy możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. Wiele osób skrzętnie z tego korzysta, co roku składając wypełnioną deklarację podatkową w lokalnym Urzędzie Skarbowym. Legalna praca pozwala na odzyskanie sporej sumy pieniędzy, dlatego warto już wcześniej zorientować się, jak wygląda kwestia zwrotu podatku w UK.  

Wielka Brytania

czytaj więcej

Ile trzeba czekać na zwrot podatku z UK?

Osoby zatrudnione do legalnej pracy w Wielkiej Brytanii mają, podobnie jak obywatele kraju, możliwość rozliczenia podatku i otrzymania należnego zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Bez względu na to, czy podejmujesz pracę sezonową, pracujesz w Anglii jedynie kilka miesięcy w roku, masz stały kontrakt w pracy, czy podejmujesz zatrudnienie u kilku pracodawców, rozliczenie podatku jest Twoim obowiązkiem. Jak starać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii i na jakiej wysokości zwrot można liczyć?

Wielka Brytania

czytaj więcej

Wpływ Brexitu na pracę Polaków i rozliczenia podatkowe

Wielu Polaków obawia się konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – zwłaszcza, że brak umowy Brexitu wiąże się z wieloma komplikacjami dla przedsiębiorców. Co Brexit oznacza dla Polaków i jak wpłynie na ich życie na Wyspach, w tym pracę oraz możliwość rozliczenia podatkowego? Szykują się spore zmiany, do których lepiej być wcześniej przygotowanym.

Wielka Brytania

czytaj więcej

Akualne zmiany w podatkach na 2020 rok

Rozliczając podatek za miniony rok podatkowy warto zwrócić uwagę na zmiany, jakie zaszły w prawie podatkowym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kwestie te będą szczególnie ważne dla osób uzyskujących swój przychód w Niemczech, Holandii, Belgii i innych krajach Unii Europejskiej, ubiegających się o zwrot podatku za minione lata podatkowe. Jakie zmiany w podatkach zostały zapowiedziane i będą obowiązywać w 2020 roku?

Bez kategorii Holandia Niemcy

czytaj więcej

Kiedy najlepiej zacząć rozliczać się w 2020?

Rozliczanie się z podatków przysparza wiele problemów nawet tym, którzy pracują wyłącznie w kraju, na jednej umowie o pracę i poza wypełnieniem PIT-37 nie potrzebują robić wiele więcej. Schody zaczynają się jednak w momencie, gdy źródła naszych przychodów pochodzą także z zagranicy, a obowiązek rozliczenia się zarówno w Polsce jak i kraju zarobków przypada na inne terminy. Z tego też powodu przygotowaliśmy podsumowanie wszystkich terminów, o których należy pamiętać rozliczając się z podatku za granicą. Kiedy najlepiej zacząć rozliczać się w 2020 roku? Podpowiadamy.

Belgia Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

5 zalet rozliczania podatku w sprawdzonej firmie.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy od ponad 18 lat rzetelnie budują swoje doświadczenie w obszarze zwrotu podatku z zagranicy. Podstawą naszej efektywnej pracy są liczne kontakty z Urzędami Skarbowymi. Jesteśmy krajowym liderem w kwestii odzyskiwania podatku z zagranicy, m.in. z: Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemiec. Nasze działania poszerzamy ponadto o obszar Austrii i Belgii. Synonimem naszej pracy jest solidność, bezpieczeństwo, dynamika i najwyższa efektywność. Wychodzimy naprzeciw najbardziej zawiłym problemom i zapisom prawnym, wspierając naszych Klientów i potwierdzając słuszny wybór naszej firmy, jako specjalisty w obszarze rozliczania podatku z zagranicy.

Bez kategorii

czytaj więcej

Dlaczego podatek płacony za granicą podlega zwrotowi?

Praca za granicą oznacza dla wielu Polaków szansę na większe zarobki, ale często także budowanie solidnej kariery i zdobywanie kolejnych poziomów satysfakcji zawodowej. Wbrew pozorom wyjeżdżają dziś nie tylko pracownicy fizyczni, ale coraz częściej ci, którzy ze swoją wiedzą i wykształceniem mogą osiągnąć za granicą znacznie więcej, niż w Polsce. Niezależnie jednak od powodów wyjazdu, okresu przebywania za granicą czy poziomu zarobków, obowiązujące prawo daje szansę na uzyskanie zwrotu podatku z zagranicy. Dlaczego jednak podatek płacony za granicą podlega zwrotowi i jak wypłacony zwrot odnosi się do opodatkowania w Polsce?

Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

Zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii razem z małżonkiem

Rozliczanie się ze współmałżonkiem w Polsce pozwala w wielu przypadkach zaoszczędzić na podatkach naprawdę sporo, przez co wiele osób każdego roku z takiego rozwiązania korzysta. Problemy i wątpliwości dotyczące możliwości wspólnego rozliczania zaczynają pojawiać się jednak w momencie, gdy jeden z współmałżonków pracuje na stałe za granicą i to tam rozlicza swoje podatki. W przypadku zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii, sprawę można rozwiązać na dwa sposoby.

Wielka Brytania

czytaj więcej

Czy rozliczenie podatku w Austrii jest obowiązkowe?

Wyjazd z kraju w celach zarobkowych to popularne zjawisko wśród polskich obywateli. Mało jednak który z nich zdaje sobie sprawę z tego, że pracując legalnie za granicą, może odzyskać część lub całość zapłaconego podatku. Warto jednak pamiętać, że wcześniej trzeba rozliczyć się ze swoich dochodów w austriackim Urzędzie Skarbowym.

Austria

czytaj więcej

Komu przysługuje dodatek do ubezpieczenia zorgtoeslag

Zgodnie z obowiązującym w Holandii prawem, od 2007 roku każdy, kto podejmuje zatrudnienie na terenie kraju jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia w jednej z miejscowych firm ubezpieczeniowych. To jedyny sposób, by zagwarantować sobie podstawowe świadczenia zdrowotne i opiekę w razie wypadku, także w pracy – w przeciwieństwie do Polski, w Holandii nie istnieje obowiązek pracodawcy do odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Decyzja o wprowadzeniu takiego rozwiązania oznacza, że pracownik otrzymuje na rękę wyższe wynagrodzenie, ale ma to i swoją cenę – o ubezpieczenie trzeba zadbać samodzielnie, pamiętając o regularnym opłacaniu kolejnych składek. Istnieje jednak pewne rozwiązanie – dodatek do ubezpieczenia zorgtoeslag wypłacany osobom o najniższych zarobkach. Komu przysługuje, jakiej jest wysokości i jak należy o niego wnioskować?

Holandia

czytaj więcej

Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłku na dziecko child benefit

Zasiłek na dziecko Child Benefit to przyznawany w Wielkiej Brytanii, zwolniony z podatku dodatek przysługujący rodzicom wychowującym dzieci na terenie UK. Jego wysokość, zależna od liczby wychowywanych dzieci przebywających fizycznie wraz z rodzicem na terenie Wielkiej Brytanii wynosi obecnie: na najstarsze dziecko £20.30 tygodniowo, na każde kolejne dziecko: £13.40 tygodniowo. Kiedy jest wypłacany, komu przysługuje Child Benefit i jak postarać się o jego przyznanie pracując i mieszkając w Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania

czytaj więcej

O czym należy pamiętać rozpoczynając pracę w Niemczech?

Wyjazd do Niemiec w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy jest w dalszym ciągu dość silnym trendem w Polsce. Ci, którym udało się zdobyć w Polsce wysokie wykształcenie lub ukończyć kursy potwierdzające ich specjalistyczne umiejętności mają szansę na zdobycie naprawdę dobrej pracy, a tym samym i zarobków znacząco przewyższających możliwości pracodawców w Polsce. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd, warto zapoznać się ze szczegółami życia i pracy za zachodnią granicą Polski i zwrócić uwagę na kwestie, o których warto pamiętać podczas pobytu w Niemczech.

Niemcy

czytaj więcej

Ile wynosi podatek dochodowy w krajach UE?

Praca za granicą to wybór, na który często wpływają znacznie lepsze stawki wynagrodzeń obowiązujące w innych krajach Unii Europejskiej. Polacy każdego roku decydują się na wyjazd do Niemiec, Holandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii, pozostawiając swoje rodziny i swoje tzw. „centrum życiowe” w Polsce. Pracując za granicą muszą jednak liczyć się także z zupełnie innymi stawkami podatku dochodowego obowiązującymi w obcych krajach. Ile wynosi podatek dochodowy w krajach UE i jak należy go rozliczyć?

Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

W jakim celu wprowadzono nowy obowiązek podatkowy dla pracujących za granicą?

Nowe zasady i obowiązki dotyczące zwrotu podatku dla osób pracujących za granicą weszły w życie z początkiem stycznia 2019 roku. Od wtedy też osoby, które pracują i zarabiają wyłącznie za granicą, ale wciąż utrzymują swoje centrum interesów w Polsce (mają tu rodzinę) są zobowiązane do rozliczania się nie tylko z zagranicznym, ale też polskim Urzędem Skarbowym. Nowe zasady to kolejny krok w walce z unikaniem podwójnego opodatkowania i choć na chwilę obecną dotyczą wyłącznie osób pracujących w Austrii i Słowenii, lista państw popierających Konwencję MLI (Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) będzie się stopniowo wydłużała. Co oznacza to dla przeciętnego Polaka pracującego za granicą i dlaczego nowe zasady zwrotu podatku z zagranicy zostały wprowadzone?

Austria

czytaj więcej

Kiedy rozliczać się z pracy za granicą - Porównanie krajów EU

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych to zawsze dobry sposób na odłożenie sporej sumy oszczędności, szczególnie gdy dochody zostaną umiejętnie zagospodarowane i rozdysponowane. Wielu Polaków decyduje się dziś na wybór jednego z wielu państw Unii Europejskiej oferujących nie tylko ciekawe możliwości zatrudnienia, ale też wiele przywilejów związanych z samym zamieszkaniem na ich terenie. Wiele z tych osób zostawia jednak za sobą rodzinę, posiadając technicznie stałe powiązanie z krajem i na podstawie obowiązujących przepisów obowiązek rozliczenia się z krajowym urzędem skarbowym. Przychody w Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii czy Wielkiej Brytanii podlegają rozliczeniu w Polsce na szczególnych zasadach. Kiedy należy dopilnować złożenia deklaracji podatkowej w Polsce pracując za granicą?

 

Austria Belgia Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec - Kraków

Składanie wniosków, wypełnianie formularzy i dostarczanie ich do urzędów skarbowych różnych państw dla większości naszych rodaków jest stosunkowo trudne. Nic dziwnego, ponieważ polski system podatkowy jest na tyle zawiły, że dobrze poruszają się w nim jedynie specjaliści, natomiast w zakresie systemu niemieckiego trudno byłoby oczekiwać dobrego rozumienia go od obcokrajowców – tu właśnie pojawia się nasza rola!

Niemcy

czytaj więcej

Kiedy możemy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem pracującym za granicą?

Liczba Polaków, którzy pracują na stałe za granicą bądź też wyjeżdżają do krajów sąsiednich, w ramach pracy sezonowej rośnie z roku na rok. Już dziś liczbę osób przebywających tam zarobkowo na stałe szacuje się na około 2,5 miliona rodaków. Ci jednak, choć znaleźli stałe zatrudnienie poza granicami Polski, niejednokrotnie utrzymują swoje centrum interesów w kraju – to tu przebywa ich rodzina, to Polskę uważają za swój dom i miejsce zamieszkania. To właśnie w ich przypadku rozliczenie się z podatku z zagranicy będzie konieczne. Mogą dokonać go samodzielnie lub, znacznie korzystniej, wraz z małżonkiem. Kiedy jednak można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem pracującym za granicą i w jakich sytuacjach jest to korzystne? Jak przebiega takie rozliczenie?

Bez kategorii

czytaj więcej

Co jest potrzebne do rozliczenia podatku z zagranicy?

Rozliczenie podatku z zagranicy to zagadka, z którą mierzy się każdego roku bardzo wielu Polaków wyjeżdżających do pracy zarobkowej do Niemiec, Belgii, Holandii, Austrii czy Wielkiej Brytanii. W każdym z najpopularniejszych państw do pracy zarobkowej obowiązują bowiem inne zasady opodatkowania dochodów, zależnie od treści umowy podatkowej zawartej przez Polskę z danym państwem. Wielu Polaków nie wie nawet, że z zagranicznego podatku należy rozliczyć się i w kraju, w którym powstał dochód, i w Polsce. Podatek z zagranicy – jak rozliczyć i co jest do rozliczenia potrzebne?

Austria Belgia Holandia Niemcy Wielka Brytania

czytaj więcej

Jakie dokumenty potrzebujemy, aby wykonać zwrot podatku z Anglii?

Wielka Brytania to jeden z najczęściej obieranych kierunków wyjazdów zarobkowych wśród Polaków i choć w ostatnim czasie osób wybierających pracę w Anglii jest ze względu na sytuację polityczną coraz mniej, wielu z tych, którzy za granicą przebywają lub niedawno wrócili z emigracji, może starać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii. Jak przebiega zwrot podatku z Anglii i jakie dokumenty będą potrzebne do jego odzyskania?    

Wielka Brytania

czytaj więcej

Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć o zasiłku na dziecko

Kindergeld, czyli zasiłek na dziecko przyznawany osobom legalnie zatrudnionym do pracy na terenie Niemiec to dodatek, którym Polscy pracownicy interesują się wyjątkowo często. Niemiecki zasiłek rodzinny jest dla nich często dodatkowym źródłem dochodu pozwalającym swobodnie utrzymać rodzinę, szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych. Na czym jednak dokładnie polega Kindergeld, jaka jest jego wysokość i jak można starać się o zasiłek rodzinny w Niemczech?

Niemcy

czytaj więcej

Rozliczenie podatku z Niemiec – Wrocław

Podatek z Niemiec możesz rozliczyć nawet do 4 lat wstecz. Z nami, zamiast kompletować samodzielnie wszystkie potrzebne dokumenty i wypełniać formularze, zrobisz to szybko i sprawnie. Wykonamy za Ciebie procedurę potrzebną do zwrotu, jak również rozliczenie podatku z Niemiec.

Niemcy

czytaj więcej

Ulgi podatkowe, dodatki i świadczenia socjalne w Holandii

Wiele osób pracujących na terenie Holandii nie zdaje sobie sprawy z faktu, że oprócz zwrotu podatku dochodowego, mogą liczyć na dodatkowe świadczenia oraz ulgi. Wysokość pojedynczego dodatku może sięgnąć ponad 4000 Euro! Poniżej prezentujemy informacje odnośnie holenderskich zasiłków i dodatków możliwych do uzyskania za naszym pośrednictwem.

Holandia

czytaj więcej

O czym należy pamiętać rozpoczynając pracę w Holandii

Holandia to kraj wdzięcznie nazywany Królestwem Niderlandów. Mimo niewielkiej powierzchni jaką Holandia zajmuje, porównywalna do naszego województwa mazowieckiego, zamieszkuje tam aż 17 milionów ludzi ! Największym miastem jest Amsterdam, będący stolicą, kolejno Rotterdam, Haga, Utrecht i Eindhoven. Na terenie Holandii zamieszkuje bardzo wiele imigrantów, różnych narodowości. Znajomość języka angielskiego powinna nam więc wystarczyć do sprawnego komunikowania się i załatwiania spraw w instytucjach publicznych, mimo iż oficjalnym językiem urzędowym jest tam niderlandzki. Holendrzy są narodem tolerancyjnym, charakteryzującym się dużym szacunkiem do drugiego człowieka.            

Holandia

czytaj więcej

Poradnik - Praca i życie w Austrii

To kraj o sporo niższym bezrobociu niż to w Polsce. Dzięki temu, można przebierać w wielu ogłoszeniach nie martwiąc o się o konkurencję. Znajomość języka niemieckiego daje nam możliwości pracy w branży usługowej tj. w sklepach hotelach czy kawiarniach.  Jeśli nasz język niemiecki nie jest jeszcze zbyt dobry pracy możemy szukać w rolnictwie, przemyśle czy budownictwie.  W Austrii jest duże zapotrzebowanie na sprzedawców czy kelnerów więc to im najłatwiej będzie znaleźć pracę. Brakuje również wykształconych pracowników z branży technicznej i budowlanej.  Polacy są tam doceniani ponieważ w powszechnej opinii, cechuje ich wszechstronność i otwartość na nowe rozwiązania. Austriacki pracownik uchodzi natomiast na wyspecjalizowanego tylko w jednej dziedzinie.

Austria

czytaj więcej

Poradnik - praca i życie w Belgii

Belgia jest jednym z najczęściej wybieranych krajów pod względem wyjazdów zarobkowych Polaków. Osiedliło się tam już prawie 80 tys. Naszych rodaków. Jednak najbardziej popularna jest tam praca sezonowa, czyli zbiory owoców i warzyw. Jedną z kwestii, skłaniających do wyboru właśnie Belgii jest przede wszystkim łatwość w porozumiewaniu się. Belgowie mają aż trzy języki urzędowe –  francuski, niemiecki i niderlandzki. Język angielski nie sprawia Belgom kłopotu, więc Polacy znający tylko ten język też mogą bez problemów się nim porozumiewać. Do wyjazdu zachęca również minimalna stawka płac,  która jest tam dość wysoka.  Kubłem zimnej wody są jednak wysokie podatki obowiązujące w tym państwie oraz zarobki uzależnione od wieku pracownika. Najłatwiej znaleźć pracę mechanikom samochodowym, magazynierom, a także opiekunkom dzieci i osób starszych.

Belgia

czytaj więcej

Zaufaj doświadczeniu – wybierz Tax-Pol

Tax-Pol od lat reprezentuje swoich klientów przed urzędami skarbowymi kilkunastu państw – wszędzie tam mamy niezbędne pozwolenia na wykonywanie zeznań podatkowych. To gwarantuje Ci bezpieczny zwrot podatku. Poza tym poprowadzimy Cię krok po kroku po wszystkich zawiłościach podatkowych i prawnych. Zobacz, dlaczego warto nam zaufać!  

Holandia Niemcy

czytaj więcej

Szukasz sposobu na wymianę waluty?

Informujemy, iż z myślą o naszych Klientach nawiązaliśmy współpracę z największym w Polsce kantorem internetowym! InternetowyKantor.pl to pierwszy kantor w kraju, który udostępnił możliwość wymiany walut online. Specjalnie dla naszych Klientów Internetowy Kantor stworzył promocję - wymiana 1000 jednostek wybranej waluty zupełnie za darmo! Wymień walutę swojego zwrotu podatku taniej i szybciej niż gdziekolwiek indziej!

Partnerzy

czytaj więcej

Zmiany w Belastingdienst

Od stycznia 2014 roku holenderski Belastingdienst wprowadził liczne zmiany w przepisach dotyczących zwrotów podatku. Do tej pory nie było konieczności rozliczania się z holenderskim fiskusem. Urząd dopuszczał także możliwość rozliczania się do pięciu lat wstecz, nie określając dokładnej daty, do której należało złożyć deklarację. Oprócz tego ulga podatkowa stosowana była w każdym przypadku, niezależnie od czasu, jaki przepracowaliśmy w Holandii.

Holandia

czytaj więcej