Blog, aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Ulgi podatkowe, dodatki i świadczenia socjalne w Holandii

Wiele osób pracujących na terenie Holandii nie zdaje sobie sprawy z faktu, że oprócz zwrotu podatku dochodowego, mogą liczyć na dodatkowe świadczenia oraz ulgi. Wysokość pojedynczego dodatku może sięgnąć ponad 4000 Euro! Poniżej prezentujemy informacje odnośnie holenderskich zasiłków i dodatków możliwych do uzyskania za naszym pośrednictwem.

Holandia

czytaj więcej

O czym należy pamiętać rozpoczynając pracę w Holandii

Holandia to kraj wdzięcznie nazywany Królestwem Niderlandów. Mimo niewielkiej powierzchni jaką Holandia zajmuje, porównywalna do naszego województwa mazowieckiego, zamieszkuje tam aż 17 milionów ludzi ! Największym miastem jest Amsterdam, będący stolicą, kolejno Rotterdam, Haga, Utrecht i Eindhoven. Na terenie Holandii zamieszkuje bardzo wiele imigrantów, różnych narodowości. Znajomość języka angielskiego powinna nam więc wystarczyć do sprawnego komunikowania się i załatwiania spraw w instytucjach publicznych, mimo iż oficjalnym językiem urzędowym jest tam niderlandzki. Holendrzy są narodem tolerancyjnym, charakteryzującym się dużym szacunkiem do drugiego człowieka.            

Holandia

czytaj więcej

Poradnik - praca i życie w Belgii

Belgia jest jednym z najczęściej wybieranych krajów pod względem wyjazdów zarobkowych Polaków. Osiedliło się tam już prawie 80 tys. Naszych rodaków. Jednak najbardziej popularna jest tam praca sezonowa, czyli zbiory owoców i warzyw. Jedną z kwestii, skłaniających do wyboru właśnie Belgii jest przede wszystkim łatwość w porozumiewaniu się. Belgowie mają aż trzy języki urzędowe –  francuski, niemiecki i niderlandzki. Język angielski nie sprawia Belgom kłopotu, więc Polacy znający tylko ten język też mogą bez problemów się nim porozumiewać. Do wyjazdu zachęca również minimalna stawka płac,  która jest tam dość wysoka.  Kubłem zimnej wody są jednak wysokie podatki obowiązujące w tym państwie oraz zarobki uzależnione od wieku pracownika. Najłatwiej znaleźć pracę mechanikom samochodowym, magazynierom, a także opiekunkom dzieci i osób starszych.

Belgia

czytaj więcej

Poradnik - Praca i życie w Austrii

To kraj o sporo niższym bezrobociu niż to w Polsce. Dzięki temu, można przebierać w wielu ogłoszeniach nie martwiąc o się o konkurencję. Znajomość języka niemieckiego daje nam możliwości pracy w branży usługowej tj. w sklepach hotelach czy kawiarniach.  Jeśli nasz język niemiecki nie jest jeszcze zbyt dobry pracy możemy szukać w rolnictwie, przemyśle czy budownictwie.  W Austrii jest duże zapotrzebowanie na sprzedawców czy kelnerów więc to im najłatwiej będzie znaleźć pracę. Brakuje również wykształconych pracowników z branży technicznej i budowlanej.  Polacy są tam doceniani ponieważ w powszechnej opinii, cechuje ich wszechstronność i otwartość na nowe rozwiązania. Austriacki pracownik uchodzi natomiast na wyspecjalizowanego tylko w jednej dziedzinie.

Austria

czytaj więcej

Praca pośród norweskich fiordów

Migracja zarobkowa obiera różne kierunki. Wiele osób decyduje się na opuszczenie Polski i wyjazd na zachód Europy, gdzie poziom życia i wysokość wynagrodzeń znacząco przewyższają to, do czego przywykliśmy w naszej ojczyźnie. Popularnością migracyjną cieszą się także państwa skandynawskie, które poza wymienionymi wyżej walorami, oferują także bardzo dobre warunki socjalne oraz oczywiście niepowtarzalne okoliczności przyrody. Dzisiaj zapraszamy Was do podróży w norweskie fiordy. Przyjrzymy się jak wygląda codzienne życie i praca w kraju Wikingów. Nasz poradnik pozwoli Wam poznać najważniejsze szczegóły dotyczące wyjazdu i podjęcia pracy na norweskiej ziemi. Zapraszamy do lektury!

Norwegia

czytaj więcej

Dania – przytulne miejsce do życia

Skandynawia od dawna kojarzy się z piękną przyrodą, chłodnym klimatem i wysokim standardem życia. Przeciętne zarobki w skandynawskich krajach, znacząco przewyższają średnią w naszej ojczyźnie. Nie dziwi więc fakt, że wielu Polaków decyduje się na migrację ekonomiczną, wybierając północny kierunek Europy. Ich częstym wyborem na nowe miejsce zamieszkania staje się niewielka Dania – ojczyzna Hansa Christiana Andersena. Wielu z nich swoje nowe życie w skandynawskim stylu określa duńskim słowem „hygge”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza przytulność i miłą atmosferę. Trudno o lepszą zachętę do poznania pięknej Danii. Przedstawiamy obszerny poradnik, który przybliży Wam realia życia w kraju ze stolicą w Kopenhadze.

Dania

czytaj więcej

Zaufaj doświadczeniu – wybierz Tax-Pol

Tax-Pol od lat reprezentuje swoich klientów przed urzędami skarbowymi kilkunastu państw – wszędzie tam mamy niezbędne pozwolenia na wykonywanie zeznań podatkowych. To gwarantuje Ci bezpieczny zwrot podatku. Poza tym poprowadzimy Cię krok po kroku po wszystkich zawiłościach podatkowych i prawnych. Zobacz, dlaczego warto nam zaufać!  

Holandia Niemcy

czytaj więcej

Szukasz sposobu na wymianę waluty?

Informujemy, iż z myślą o naszych Klientach nawiązaliśmy współpracę z największym w Polsce kantorem internetowym! InternetowyKantor.pl to pierwszy kantor w kraju, który udostępnił możliwość wymiany walut online. Specjalnie dla naszych Klientów Internetowy Kantor stworzył promocję - wymiana 1000 jednostek wybranej waluty zupełnie za darmo! Wymień walutę swojego zwrotu podatku taniej i szybciej niż gdziekolwiek indziej!

Partnerzy

czytaj więcej

Zmiany w Belastingdienst

Od stycznia 2014 roku holenderski Belastingdienst wprowadził liczne zmiany w przepisach dotyczących zwrotów podatku. Do tej pory nie było konieczności rozliczania się z holenderskim fiskusem. Urząd dopuszczał także możliwość rozliczania się do pięciu lat wstecz, nie określając dokładnej daty, do której należało złożyć deklarację. Oprócz tego ulga podatkowa stosowana była w każdym przypadku, niezależnie od czasu, jaki przepracowaliśmy w Holandii.

Holandia

czytaj więcej