Zwrot podatku z Irlandii

Rozlicz z nami Twój podatek zapłacony na terenie Irlandii

Wysokość zwrotu podatku z Irlandii zależna jest m.in. od okresu pobytu w tym kraju, wysokości osiągniętych dochodów, czy kwoty pobranych zaliczek.

W Irlandii potrącane jest 20% podatku dochodowego. Jeżeli nie przekroczysz kwoty wolnej(16 500 Euro), całość odprowadzonego podatku trafi do Ciebie w formie zwrotu! Nawet jeżeli przekroczyłeś kwotę zwolnioną nie stanowi to przeszkody w uzyskaniu przez Ciebie nadpłaconego podatku.

Zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy. Nasz konsultant wyjaśni dokładnie cała procedurę rozliczenia oraz odpowie na nurtujące Cię pytania.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Irlandii?

18 lat doświadczenia

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z irlandzkim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Irlandii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura uzyskania zwrotu z Irlandii

Abyśmy mogli złożyć Twoje zeznanie podatkowe w irlandzkim urzędzie skarbowym będziemy potrzebować od Ciebie kilku informacji. W tym celu prosimy o:

  • wypełnienie formularza znajdującego się po prawej stronie. Po jego wypełnieniu wyślemy komplet dokumentów do wydrukowania na Twój adres e-mail.
  • pobranie i wydrukowanie dokumentów znajdujących się na tej stronie ».
  • jeżeli nie masz możliwości wydrukowania dokumentów to daj nam o tym znać, prześlemy je do Ciebie tradycyjną pocztą.

Formularze powinieneś uzupełnić o brakujące informacje i podpisać. Pamiętaj o dołączeniu do nich kopii dowodu osobistego lub paszportu oraz kopii kart podatkowych(więcej na temat kart podatkowych poniżej).

Komplet dokumentów możesz przekazać do nas tradycyjną pocztą lub osobiście w naszym biurze.

Po otrzymaniu dokumentów bezzwłocznie przygotujemy i złożymy Twoje zeznanie podatkowe w irlandzkim Urzędzie Skarbowym Revenue.

Urząd Skarbowy wyda decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego.

Po wydaniu decyzji zwrot podatku z Irlandii trafi na Twoje konto bankowe.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Irlandii

1. Jakich dokumentów potrzebuję aby uzyskać zwrot podatku z Irlandii?

Dokumentami wymaganymi do uzyskania zwrotu z Irlandii są karty podatkowe. Istnieją 2 rodzaje takich dokumentów:

P45 jest dokumentem, który otrzymujesz od swojego pracodawcy, kiedy kończysz zatrudnienie. P45 będziesz potrzebować w następujących sytuacjach:

  • kiedy ubiegasz się o zwrot nadpłaconego podatku lub aby uzyskać zasiłek dla bezrobotnych,
  • kiedy starasz się o zasiłek Social Welfare Benefits,
  • by dostarczyć nowemu pracodawcy w celu uniknięcia płacenia „emergency tax”.

P60 jest to dokument wystawiany na zakończenie roku podatkowego. Znajdziesz w nim informację o wysokości odprowadzonych składek na podatek dochodowy oraz wysokości składek na ubezpieczenie społeczne.

2. Co to jest PPS Numer?

Public Personal Service – to unikalny numer podatkowy nadawany przez Revenue Office. PPS to numer znajdujący się na górze formularza P45 i P60, służy do identyfikacji podatnika.

3. Co to jest PRSI?

Jest to obowiązkowe ubezpieczenie społeczne. Niestety nie podlega zwrotowi.

4. Jak długo muszę czekać na zwrot?

Średni czas oczekiwania na zwrot to około 3 miesiące do 6 miesięcy.

5. Komu przysługuje zwrot podatku z Irlandii?

Zwrot podatku z Irlandii przysługuje osobom, które legalnie pracowały na terenie Irlandii, a ich pracodawca odprowadzał zaliczki na poczet podatku dochodowego.

6. Ile wynosi zwrot podatku?

Wysokość zwrotu podatku zależna jest od indywidualnej sytuacji podatnika i przysługujących mu ulg podatkowych. Czynnikami wpływającym na wysokość zwrotu podatku są: uzyskane dochody brutto, okres spędzony w Irlandii, kwota pobranego podatku.

7. Ile lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku z Irlandii?

O zwrot podatku można ubiegać się do 4 lat wstecz, jeżeli legalnie pracowałeś w Irlandii i odprowadzałeś podatki.

Pamiętaj o rozliczeniu przed polskim Urzędem

  • PIT-36/ZG

PIT-36/ZG

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi składania zeznań podatkowych w Polsce, przez osoby zatrudnione zagranicą. Dla takich podatników oferujemy złożenie rozliczenia na deklaracji PIT-36/ZG w polskim Urzędzie Skarbowym.

Zobacz więcej »