Zwrot podatku z Kanady

Odzyskaj z nami Twój podatek zapłacony na terenie Kanady

Zwrot podatku z Kanady dla osób pracujących na terenie tego kraju to możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy. O zwrot nadpłaconego podatku można starać się aż do 10 lat wstecz, co jest udogodnieniem dla wszystkich tych osób, które wcześniej nie miały możliwości złożenia deklaracji.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji, zachęcamy do wypełnienia naszego formularza kontaktowego. W ciągu 24h skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który wyjaśni całą procedurę.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Kanady?

18 lat doświadczenia

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z kanadyjskim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z kanady zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura uzyskania zwrotu z Kanady

Abyśmy mogli wypełnić Twoją deklarację podatkową, uwzględniającą wszystkie możliwe ulgi i odpisy oraz przede wszystkim odzyskać Twój zwrotu podatku z Kanady musimy poprosić Cię o przekazanie nam kilku informacji. Poniżej prezentujemy kilka możliwości, dzięki którym możesz w łatwy i szybki sposób nam je przekazać:

 • wypełnij krótki formularz kontaktowy znajdujący się na prawo. Na podany przez Ciebie adres e-mail wyślemy automatycznie komplet dokumentów gotowych do wypełnienia i wydrukowania.
 • pobierz i wydrukuj dokumenty z tej strony ».
 • skontaktuj się z nami i zamów wysyłkę dokumentów na Twój adres pocztowy.

Otrzymane dokumenty uzupełnij o brakujące informacje i podpisz, następnie dołącz do nich kopię dowodu osobistego lub paszportu oraz oryginały kart podatkowych (więcej na ten temat poniżej).

Komplet dokumentów prześlij do nas tradycyjną pocztą (najlepiej listem poleconym) lub przekaż osobiście w naszym biurze.

Po tym jak otrzymamy od Ciebie dokumenty, bezzwłocznie przygotujemy i prześlemy Twoją deklarację podatkową do kanadyjskiego Urzędu Skarbowego.

Urząd Skarbowy wyda decyzję o wysokości przysługującego Ci podatku dochodowego.

Ostatni etap to przelew zwrotu podatku z Kanady na kanadyjskie konto bankowe lub wysyłka czeku na wskazany przez Ciebie adres.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Kanady

1. Jakie dokumenty są niezbędne aby rozliczyć się z podatku kanadyjskiego?

Niezbędna jest kanadyjska karta podatkowa T4 lub ostatni payslip (pasek wypłaty) od każdego pracodawcy, a także kopia wizy. Należy również pamiętać o wyrobieniu numeru identyfikacyjnego SIN (Social Insurance Number). Poniżej prezentujemy wzór karty podatkowej:

2. Co to jest status rezydencki oraz dlaczego jest to ważna kwestia w rozliczeniu kanadyjskim?

W kanadyjskim zeznaniu podatkowym istotne jest określenie statusu rezydenckiego ponieważ rezydenci podatkowi muszą wykazać dochód osiągnięty na całym świecie, natomiast nie-rezydenci jedynie dochód osiągnięty u kanadyjskiego pracodawcy. O statusie podatkowym mogą decydować również powiązania z Kanadą takie jak:

 • posiadanie nieruchomości w Kanadzie,
 • posiadanie współmałżonka lub partnera narodowości kanadyjskiej,
 • posiadanie zależnych finansowo dzieci/ osób w Kanadzie,
 • posiadanie własności osobistej w Kanadzie, takiej jak auto lub meble,
 • przynależność społeczna, taka jak przynależność do organizacji rekreacyjnej lub religijnej,
 • zależność ekonomiczna, posiadanie kanadyjskiego konta bankowego oraz kart kredytowych,
 • kanadyjskie prawo jazdy,
 • kanadyjski paszport,
 • posiadanie kanadyjskiego ubezpieczenia zdrowotnego.
3. Na jakie ulgi podatkowe mogę liczyć w rozliczeniu kanadyjskim?

Najpopularniejsze są ulgi dotyczące sprawowania bezpośredniej opieki nad dziećmi – zarówno ulga dla rodzin o najniższych dochodach, jak i odpisy odnośnie zajęć dodatkowych, w których uczestniczą dzieci podatników. Można się również ubiegać o odpisy podatkowe z racji sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny lub odpisy dla osób korzystających z racji wykonywanej pracy z transportu publicznego.

4. Ile trzeba poczekać na zwrot podatku z Kanady?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Kanady wynosi około pół roku.

Pamiętaj o rozliczeniu przed polskim Urzędem

 • PIT-36/ZG

PIT-36/ZG

Czy wiesz, że w większości przypadków, pracując zagranicą musisz także złożyć deklarację PIT-36/ZG w polskim Urzędzie Skarbowym? Sprawdź szczegóły dotyczące rozliczeń dochodów zagranicznych w Polsce.

Zobacz więcej »