PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Pomagamy

Wspieramy małych pacjentów kliniki onkologii

Firma Tax-Pol od wielu lat wspiera Fundację „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową”. Pomaga jej podczas wydarzeń, organizowanych z myślą o małych pacjentach kliniki onkologii dziecięcej. Firma wspiera też fundację podczas kampanii zachęcającej do przekazywania 1% podatku, dzieciom chorym na raka.

O Fundacji

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od 25 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki pomagają im każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy wspiera ich Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe.

Ale Fundacja nie tylko na bieżąco pomaga dzieciom walczącym z rakiem. Porywa się też na wielkie projekty, a takim była budowa we Wrocławiu Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, który został otwarty w 2015 roku. Przylądek to nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrza. Najważniejsze jest to, że w tej nowoczesnej klinice lekarze będą leczyć małych pacjentów zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi.

Otwarcie tej najnowocześniejszej w Polsce kliniki przynosi Fundacji kolejne wyzwania. Fundacja teraz realizuje w Przylądku Nadziei wielki, unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Fundacja wierzy, że takie profesjonalne wsparcie pozwoli dzieciom i ich rodzicom łatwiej przejść przez trudny czas walki z rakiem.