Zwrot podatku z Holandii

Rozlicz z nami Twój podatek zapłacony na terenie Holandii

Czy wiesz, że większość osób zatrudnionych na terenie Holandii może starać się o zwrot podatku? Najprawdopodobniej i Ty należysz do tego grona. Zwrot podatku z Holandii jest w 100% legalny i nie powoduje problemów w polskim Urzędzie Skarbowym. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące procedury rozliczenia podatku z Holandii, listę wymaganych dokumentów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i odpowiedzieli na dowolne pytania dotyczące uzyskania zwrotu podatku z Holandii? Wypełnij formularz kontaktowy, nasz konsultant odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Holandii?

18 lat doświadczenia

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z holenderskim urzędem Skarbowym Belastingdienst. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Holandii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura uzyskania zwrotu podatku z Holandii

Abyśmy mogli złożyć Twoje zeznanie podatkowe w holenderskim urzędzie skarbowym będziemy potrzebować od Ciebie kilku informacji. W tym celu prosimy o:

 • wypełnienie formularza znajdującego się po prawej stronie. Po jego wypełnieniu wyślemy komplet dokumentów do wydrukowania na Twój adres e-mail.
 • pobranie i wydrukowanie dokumentów znajdujących się na tej stronie. Nie masz możliwości wydrukowania dokumentów? Daj nam o tym znać, prześlemy je do Ciebie tradycyjną pocztą.

Formularze powinieneś uzupełnić o brakujące informacje i podpisać. Pamiętaj o dołączeniu do nich kopii dowodu osobistego lub paszportu oraz kopii kart podatkowych (więcej na temat kart podatkowych poniżej).

Komplet dokumentów możesz przekazać do nas tradycyjną pocztą, zeskanowany mailowo lub osobiście w naszym biurze.

Po otrzymaniu dokumentów bezzwłocznie przygotujemy i złożymy Twoje zeznanie podatkowe w Holenderskim Urzędzie Podatkowym – Belastingdienst.

Urząd Skarbowy wyda decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego. Po wydaniu decyzji zwrot podatku z Holandii trafi na Twoje konto bankowe.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Holandii

1. Jakich dokumentów potrzebuję do rozliczenia z Holandii?

Najważniejszymi dokumentami wymaganymi do rozliczenia podatku z Holandii są karty podatkowe. Poniżej znajdziesz ich przykłady razem z wyjaśnieniem najważniejszych pozycji jakie można na nich odnaleźć:

Dokumenty te wystawiane są przez pracodawcę i wysyłane na Twój adres po zakończonym roku podatkowym. Nasi konsultanci mogą również w Twoim imieniu wystąpić do pracodawcy z prośbą o wystawienie należnego Ci jaaropgave.

2. Co oznaczają pojęcia i kwoty na karcie podatkowej Jaaropgaaf (Jaaropgave)?

Najważniejszymi pozycjami, które mają wpływ na wysokość ewentualnego zwrot podatku są:

 • LOON (LOON VOOR LOONBELASTING/PREMIE VV lub FISCAAL LOON) – zarobek brutto
 • INGEHOUDEN LOONBELASTING/PREMIE VOLKSVERZEKERINGEN (LOONHEFFING lub INGEHOUDEN LOONHEFFING lub LOONBELASTING/PREMIE V.V.) – pobrana zaliczka na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne
 • VERREKENDE ARBEIDSKORTING (ARBEIDSKORTING) – nie jest potrąceniem z płacy lecz przysługującym pomniejszeniem opodatkowania dokonanym przez pracodawcę, czyli tzw. ulgą pracowniczą
 • INGEHOUDEN BIJDRAGE ZORGVERZEKERINGSWET (PREMIE ZIEKENFONDS) – ubezpieczenie chorobowe. Jest mało istotną pozycją z punktu widzenia zwrotu podatku, gdyż można ją odliczyć od podatku dopiero po przekroczeniu dość wysokiej wartości progowej, co w przypadku pracowników z Polski raczej się nie zdarza.
 • LOON ZORGVERZEKERINGSWET – płacona ustawowo kwota na ubezpieczenie.
3. Od czego zależy, jaką kwotę zwrotu otrzymam?

Kwota zwrotu, o którą można się ubiegać, zależy od kilku czynników. Między innymi od wysokości Twojego całkowitego dochodu czy okresu zatrudnienia. Ponadto, holenderski system fiskalny przewiduje możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych, w tym przede wszystkim z odliczeń na dzieci. Ważne jest również to, w jaki sposób starasz się o zwrot. Próbując rozliczać się samodzielnie możesz popełnić błędy, które spowodują mniejszy zwrot. Jako specjaliści w dziedzinie holenderskiego podatku gwarantujemy Ci zwrot najwyższej możliwej do odzyskania kwoty.

4. Co można zrobić nie posiadając dokumentu Jaaropgaaf (Jaaropgave)?

Chcielibyśmy podkreślić fakt, że w Twoim własnym interesie jest otrzymanie od pracodawcy Jaaropgaaf, co ułatwi i przyśpieszy proces odzyskiwania podatku. Jeżeli nie posiadasz Jaaropgaaf (Jaaropgave), należy zwrócić się do pracodawcy o ich wystawienie. W tym zakresie również możemy służyć Ci pomocą. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

5. Ile muszę poczekać na zwrot?

Od momentu, w którym otrzymamy od Ciebie komplet dokumentów do wydania decyzji w sprawie Twojego zwrotu mija przeważnie od 3 do 6 miesięcy. Zdarzają się jednak przypadki, w których nasi klienci rozliczani są już w ciągu 2 tygodni.

6. Za jakie lata mogę się jeszcze rozliczyć?

W Holandii można rozliczać się za ostatnie 5 lat, więc w roku 2019 możemy złożyć Twoje zeznanie podatkowe za lata 2014, 2015, 2016, 2017, 2018. Dokumenty za rok 2014 muszą dotrzeć do nas do końca sierpnia abyśmy mogli złożyć je w terminie w urzędzie, który przyjmuje je do końca września.

7. Czy można odzyskać podatek, jeśli płacony był tylko u jednego z dwóch pracodawców?

Tak, jednakże łączne zarobki od obydwu pracodawców muszą być zgłoszone do Urzędu Skarbowego.

8. Co to jest Rozłąkowe (Heffingskorting)?

Jest to forma rozliczenia stosowana wyłącznie w przypadku braku możliwości odzyskania całości zapłaconego podatku w rozliczeniu indywidualnym osoby zatrudnionej w Holandii. Wówczas tzw. „Partner Fiskalny” może starać się o resztę podatku (nawet jeżeli nie pracował w Holandii). Współmałżonkowie są automatycznie dla siebie „Partnerami Fiskalnymi” – tylko i wyłącznie dla siebie. Nie może być „Partnerem Fiskalnym” osoba, która jest w związku małżeńskim z inną osobą. Twoim Partnerem Fiskalnym może być również osoba z tzw. związku partnerskiego, z którą posiadasz dziecko i masz wspólny adres zameldowania.

9. Jakie są konsekwencje, jeśli okaże się, że jestem winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu?

Jeśli okaże się, że jesteś winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu, poinformujemy Cię o tym. Nie robimy takich rozliczeń podatkowych bez wcześniejszego skonsultowania tego z Klientem.

10. Co to jest Sofi-nummer (BSN)?

Jest to odpowiednik polskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP). Posiadając numer BSN (Burger Service Nummer) można o wiele sprawniej załatwić różne sprawy urzędowe. BSN zastąpił dotychczasowy SOFI-nummer. Nie można odzyskać podatku nie posiadając numeru BSN, który zawsze można znaleźć na swojej karcie podatkowej JAAROPGAAF (JAAROPGAVE).

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

 • Rozłąkowe
 • Kinderbijslag
 • Kindgebonden Budget
 • Zorgtoeslag
 • PIT 36/ZG
 • Extra zwrot na dziecko

Rozłąkowe

Rozłąkowe, czyli inaczej Heffingskorting, przysługuje osobom, które w trakcie pracy na terenie Holandii uzyskały stosunkowo wysokie dochody, uniemożliwiające im odzyskanie całości zapłaconego na terenie tego kraju podatku.

Zobacz więcej »

Kinderbijslag

Zasiłek rodzinny czyli Kinderbijslag przysługuje osobom, które mają na swoim utrzymaniu niepełnoletnie dziecko a ich zatrudnienie na terenie Holandii w danym roku podatkowym przekracza 3 miesiące.

Zobacz więcej »

Kindgebonden Budget

Kindgebonden Budget jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). Aby starać się o dodatek należy najpierw otrzymać zasiłek na dzieci Kinderbijslag.

Zobacz więcej »

Zorgtoeslag

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać wykupione ubezpieczenie. Dodatek Zorgtoeslag ma na celu pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych obowiązkowym ubezpieczeniem.

Zobacz więcej »

PIT 36/ZG

Obowiązek podatkowy spoczywa na wszystkich osobach zamieszkałych na terenie Polski. Zatem każdy z nas powinien płacić podatek od całości przychodów, również tych z zagranicy.

Zobacz więcej »

Extra zwrot na dziecko

Inkomensafhankelijke Combinatiekorting to bardzo korzystna ulga podatkowa przyznawana osobom posiadającym dzieci. Co ciekawe, o ulgę mogą starać się nawet już osoby rozliczone z podatku bowiem mają możliwość złożenia korekty deklaracji. W przypadku złożenia jej za 4 lata podatkowe mamy możliwość odzyskania do 9 000 Euro. Sprawdź pozostałe wymagania jakie należy spełnić aby otrzymać extra zwrot na dziecko.

Zobacz więcej »