PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Rozliczenie PIT 36/ZG

Powinieneś wykonać rozliczenie zagranicznych dochodów przed polskim US na druku PIT-36/ZG

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do naszej oferty usługi rozliczenia dochodów zagranicznych przed polskim US.

Jak wiadomo, obowiązek podatkowy spoczywa na wszystkich osobach fizycznych mających miejsce zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Oznacza to, że każdy z nas powinien płacić podatek od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Jest to tak zwany nieograniczony obowiązek podatkowy.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie PIT-36/ZG?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z zagranicznymi urzędami Skarbowymi. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z zagranicy zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura rozliczenia przed polskim urzędem skarbowym

Aby wykonać dla Ciebie deklarację podatkową będziemy potrzebowali kilku informacji, które możesz nam przekazać poprzez:

  • Wypełnienie formularza, znajdującego na naszej stronie głównej, wybierając opcję „POLSKA – PIT36”. Spowoduje to automatyczną wysyłkę na Twój adres e-mail kompletu dokumentów do wydrukowania.

Dokumenty do rozliczenia możesz pobrać także z naszej strony internetowej, klikając w poniżej znajdujący się przycisk POBIERZ DOKUMENT. Jeśli żadna z wymienionych powyżej form nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, skontaktuj się z nami – wyślemy Ci gotowe dokumenty pocztą tradycyjną, na wskazany przez Ciebie adres korespondencyjny.

Otrzymane dokumenty należy uzupełnić i odesłać do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej kierując wiadomość na e-mail: pit@tax-pol.pl lub wysyłając pocztą na adres naszego biura we Wrocławiu, załączając niezbędne dokumenty do rozliczenia.

Następnie przygotujemy Twoją deklarację i gotową odeślemy na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

Posiadając gotowe zeznanie podatkowe, możesz złożyć je w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Pytania i odpowiedzi dotyczące rozliczenia PIT 36/ZG

1. Jakich dokumentów potrzebuję do rozliczenia z polskim urzędem skarbowym?

Wymaganym dokumentem jest polska karta podatkowa, czyli nic innego jak PIT. Wiadomo, że źródła dochodów mogą być różne w związku z czym należy przekazać nam wszystkie dokumenty PIT z danego roku podatkowego. Jeśli w tym samym roku pracowałeś także poza granicami Polski to niezbędne do rozliczenia będą zagraniczne karty podatkowe.

2. Czy jeśli nie osiągnąłem dochodów w Polsce, ale uzyskałem dochód z Holandii to muszę się rozliczyć z polskim urzędem skarbowym?

Tak.  Rozliczenie powinno zostać wykonane, gdyż w Polsce  jest obowiązek wykazania  dochodów z zagranicy z takich krajów jak: Belgia, Holandia, Austria, Słowenia ( Austria, Słowenia od 2019 r.), mimo braku dochodów w Polsce.

3. Jak wygląda procedura rozliczenia?

Po przekazaniu nam kompletnej dokumentacji, na jej podstawie przygotujemy Ci deklarację podatkową i prześlemy w wersji elektronicznej, lub papierowej na wskazany adres. Gotowy dokument należy przekazać do właściwego urzędu skarbowego.

4. Kogo uważa się za osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce?

Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:

  • posiada na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (tzw. ośrodek interesów życiowych),
  • przebywa na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.
5. Kto zwolniony jest z płacenia podatku od zagranicznych dochodów?

Od podatku dochodowego uzyskanego ze źródeł przychodów znajdujących się poza granicami Polski zwolnione są nieliczne grupy zawodowe – członkowie personelu przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych oraz inne osoby korzystające z przywilejów lub immunitetów dyplomatycznych lub konsularnych.

Rozliczenie PIT 36/ZG

4.8 (95.56%) 18