PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Z jakich ulg podatkowych można skorzystać przy rozliczeniu podatku w Holandii?

 podpisywanie dokumentów

Holenderski system podatkowy pozwala osobom zatrudnionym w tym kraju korzystać z różnych form wsparcia, które wpływają na wysokość należnego podatku dochodowego. Jakie ulgi podatkowe przysługują pracownikom w Holandii? Podpowiadamy.

Holenderska ulga na dziecko

Osoby, które przyjechały do pracy w Holandii z zagranicy i mają dzieci, mogą skorzystać z ulgi podatkowej na wychowywanie potomstwa. Ta forma wsparcia finansowego ma na celu pomoc rodzinom, które ponoszą dodatkowe koszty związane z wychowaniem swoich pociech. Wysokość tej ulgi zależy od liczby dzieci i ich wieku. Nie ma tutaj znaczenia, jakie są dochody rodziców, ponieważ ta forma wsparcia jest dostępna dla wszystkich podatników spełniających określone kryteria. Osoby, które odprowadzały składki, mogą skorzystać z ulgi na dziecko przy rocznym rozliczeniu podatku w Holandii, aby obniżyć należny podatek dochodowy. Rodzice zainteresowani tą formą wsparcia powinni złożyć dokumenty potwierdzające liczbę posiadanych pociech.

Ulga na koszty opieki zdrowotnej dla pracowników z zagranicy

Zagraniczni podatnicy rozliczający się w Holandii mają prawo do ulgi podatkowej na wydatki związane z opieką zdrowotną. Obejmuje ona zarówno koszty leczenia, jak i zakup leków czy też sprzętu medycznego. Wysokość tej ulgi zależy od faktycznie poniesionych wydatków, które muszą być udokumentowane. Pracownicy zatrudnione w Holandii, mogą uwzględnić ją przy rocznym rozliczeniu podatkowym w celu obniżenia należnego podatku dochodowego. Ta forma wsparcia wydaje się korzystna zwłaszcza dla osób, które borykają się z przewlekłymi chorobami i potrzebują specjalistycznej opieki medycznej. Do ubiegania się o ulgę za koszty opieki zdrowotnej konieczne jest przedstawienie rachunków i zaświadczeń od lekarzy. Rząd holenderski promuje tę formę wsparcia, aby odciążyć finansowo osoby, które ponoszą wysokie koszty zdrowotne.

Ulga na dojazdy do pracy

Pracownicy z zagranicy mają też możliwość skorzystania z ulgi na dojazdy do pracy, co stanowi wsparcie dla osób, które mieszkają poza miastem i muszą codziennie docierać do miejsca zatrudnienia. Jej wysokość zależy w dużej mierze od liczby przejechanych kilometrów i środka transportu. Osoby zatrudnione w Holandii mogą skorzystać z tej ulgi, jeśli jeżdżą do zakładu pracy samochodem, pociągiem lub rowerem. Warto podkreślić, że holenderscy pracodawcy często zwracają pracownikom koszty dojazdu, co również wpływa na wysokość ulgi podatkowej. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać osoby, które przedstawiły dowody regularnych dojazdów do pracy, takie jak np. bilety miesięczne lub ewidencja przejechanych kilometrów.

Osoby zatrudnione w Holandii mają możliwość uwzględnienia licznych ulg podatkowych podczas dokonywania rocznego rozliczenia. Dobrym rozwiązaniem w naszej ocenie wydaje się konsultacja z biurem rachunkowym zajmującym się zagranicznymi rozliczeniami, aby móc w pełni skorzystać z przysługujących Ci form wsparcia. Zachęcamy do kontaktu i podzielenia się tym artykułem z innymi osobami, które świadczą pracę w Holandii.Holandia

Powrót do listy