PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

 dokument

Jak wygląda procedura ubiegania się o zwrot podatku z Holandii? Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do urzędu skarbowego, aby otrzymać nadpłacone środki? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, kto ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Holandii i w jakim terminie należy to zrobić, aby uzyskać zwrot podatku.

Co należy zrobić, aby otrzymać zwrot podatku z Holandii?

Podstawą do ubiegania się o zwrot podatku z Holandii jest złożenie rozliczenia podatkowego w holenderskim urzędzie skarbowym Belastingdienst. W tym celu podatnik powinien przygotować takie dokumenty jak karty podatkowe Jaaropgave lub Jaaropgaaf, które wystawia pracodawca. Istnieje także możliwość rozliczenia na podstawie odcinka z wypłat Salaris z ostatniego miesiąca. Konieczne przy ubieganiu się o zwrot podatku z Holandii jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach osiągniętych w Polsce, czyli formularz o nazwie: zaświadczenie o dochodach. Można go otrzymać po złożeniu wniosku we właściwym polskim urzędzie skarbowym. Czas oczekiwania na wydanie tego zaświadczenia zazwyczaj wynosi 7 dni roboczych. Osoba, która chce uzyskać zwrot podatku, powinna także posiadać numer BSN nadawany każdemu pracownikowi mieszkającemu w Holandii.

Kto ma obowiązek rozliczania podatku w Holandii?

Obowiązkiem złożenia deklaracji w holenderskim urzędzie skarbowym są objęci podatnicy, których przewidywany zwrot podatku przekracza 14 euro lub dotyczy ich dopłata wynosząca więcej niż 45 euro. Rozliczenia podatku w Holandii należy dokonać również w przypadku otrzymania oficjalnego wezwania. Nie należy ignorować tego pisma, ponieważ może to skutkować nałożeniem na podatnika wysokich kar pieniężnych za nieprzestrzeganie wyznaczonych terminów.

Skorzystanie z opcji rozliczenia podatku w Holandii wydaje się dobrym rozwiązaniem dla osób, które były legalnie zatrudnione w tym państwie, ponieważ stwarza możliwość skorzystania z licznych ulg i ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Najwięcej benefitów przysługuje pracownikom, którzy posiadają status rezydenta podatkowego. Do grupy tej zalicza się osoby uzyskujące minimum 90% swoich rocznych dochodów w Holandii.

Jaki jest termin na rozliczenie podatku w Holandii?

Termin złożenia deklaracji podatkowej w Holandii jest bardzo elastyczny, ponieważ osoby zatrudnione w tym kraju, mają możliwość rozliczenia podatku nawet do 5 lat wstecz. Mimo tego nie należy zwlekać z tym obowiązkiem, ponieważ wcześniejsze złożenie dokumentów i sporządzenie deklaracji przyspiesza też proces otrzymania zwrotu podatku. Warto też pamiętać, że holenderski urząd skarbowy ma aż 3 lata na rozpatrzenie wniosku od daty jego złożenia. Zazwyczaj jednak podatnik otrzymuje zwrot podatku z Holandii w ciągu średnio 12 miesięcy.

Pracownicy zatrudnieni w Holandii, aby odzyskać nadpłacone środki z podatku dochodowego, muszą złożyć deklarację w Belastingdienst w wyznaczonym terminie. Podczas sporządzania rozliczenia podatkowego, warto naszym zdaniem rozważyć skorzystanie z pomocy firmy specjalizującej się w tego typu zadaniach, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zwrot podatku. Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy, podziel się nim z innymi i zachowaj go na potem.Holandia

Powrót do listy