PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Ulgi podatkowe, dodatki i świadczenia socjalne w Holandii

 praca w Holandii - o czym pamiętac

Wiele osób pracujących na terenie Holandii nie zdaje sobie sprawy z faktu, że oprócz zwrotu podatku dochodowego, mogą liczyć na dodatkowe świadczenia oraz ulgi. Wysokość pojedynczego dodatku może sięgnąć ponad 4000 Euro! Poniżej prezentujemy informacje odnośnie holenderskich zasiłków i dodatków możliwych do uzyskania za naszym pośrednictwem.

Inkomensafhankelijke Combinatiekorting

Do odzyskania 2 800 EUR

Belastingdienst wypłaca zaległe kwoty Inkomensafhankelijke Combinatiekorting, czyli dodatkowej ulgi na dzieci, na podstawie korekty deklaracji podatkowej. Na specjalny wniosek Urząd koryguje decyzje nawet do 5 lat wstecz (2013-2016). Jako nieliczna z firm przygotowujemy odwołania od decyzji Urzędu, oraz wysyłamy nowe, poprawne deklaracje. W przypadku korekty 4 lat podatkowych, łącznie do odzyskania jest ponad 9 000 Euro, a z bieżącym rokiem podatkowym prawie 12 000 Euro.

Więcej informacji: Inkomensafhankelijke Combinatiekorting

 

Heffingskorting

Do odzyskania 2 200 EUR

Rozłąkowe, czyli inaczej Heffingskorting, przysługuje osobom, które w trakcie pracy na terenie Holandii uzyskały stosunkowo wysokie dochody, uniemożliwiające im odzyskanie całości zapłaconego na terenie tego kraju podatku.

Więcej informacji: Rozłąkowe

 

Kinderbijslag

Do odzyskania 1 100 EUR

Zasiłek rodzinny czyli Kinderbijslag przysługuje osobom, które mają na swoim utrzymaniu dziecko do 12 r.żl a ich zatrudnienie na terenie Holandii w danym roku podatkowym przekracza 3 miesiące.

Więcej informacji: Kinderbijslag

 

Kindgebonden Budget

Do odzyskania 1 100 EUR

Jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). Aby starać się o dodatek należy najpierw otrzymać zasiłek na dzieci Kinderbijslag.

Więcej informacji: Kindgebonden Budget

 

Zorgtoeslag

Do odzyskania 1 100 EUR

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać wykupione ubezpieczenie. Dodatek Zorgtoeslag ma na celu pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych obowiązkowym ubezpieczeniem.

Więcej informacji: Zorgtoeslag

 

Huurtoeslag

Do odzyskania 4 200 EUR

Jest to dofinansowanie do wynajmu domu lub mieszkania wypłacane przez Holenderski Urząd Podatkowy Belastingdienst. Kwota dofinansowania uzależniona jest w dużej mierze od wysokości czynszu oraz osiąganych dochodów.Holandia

Powrót do listy