PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Ulgi podatkowe - na co można liczyć rozliczając się z pracy za granicą?

 waluta euro

Ulgi podatkowe – Niemcy

Ubiegając się o zwrot podatku z Niemiec, należy najpierw złożyć wszystkie wymagane dokumenty wystawiane przez pracodawcę, do których należy karta podatkowa Lohnsteuerkarte lub Besondere Lohnsteuerbescheinigung, lub Lohnsteuerbescheinigung. Dodatkowo nie wolno zapomnieć o dołączeniu do rozliczenia oryginalnego EWR z pieczątką Urzędu Skarbowego.

Oczywiście kwota rozliczenia niemieckiego podatku zależy od wysokości zarobków, jednak system podatkowy Niemiec dopuszcza różne ulgi podatkowe, które zwalniają z poniesienia niektórych kosztów. Rozliczając się w Niemczech, możesz liczyć na ulgi rodzinne. Najpopularniejsza ulga, czyli Kinderfreibetrag to ulga podatkowa, którą można odliczyć od dochodu osób wychowujących dziecko.

Ulgi podatkowe – Holandia

Rozliczając podatek z zagranicy, z państwa jakim jest Holandia, należy złożyć dokumenty takie jak: Jaaropgave, Jaaropgaaf lub Salaris (tygodniówki). Holandia jest państwem, w którym rozliczając podatek, można liczyć na różne ulgi podatkowe.

Dwie najpopularniejsze ulgi podatkowe w Holandii to inkomensafhankelijke combinatiekorting, czyli rodzinna ulga podatkowa z tytułu wychowywania dziecka. Osoby kwalifikujące się do uzyskania ulg, mogą się ubiegać także o algemene heffingskorting, czyli ogólną ulgę podatkową w Holandii.

Ulgi podatkowe – UK

Wielka Brytania to kraj, w którym jednym z przysłów jest: „Nothing is certain but death and taxes”, czyli „Nie ma nic pewnego poza śmiercią i podatkami”. Poza pesymistycznym wybrzmiewaniem przysłowia, rozliczając podatek z Wielkiej Brytanii można liczyć na znaczne oszczędności, które wynikają nie tylko z wysokiej kwoty wolnej od podatku, ale także szeregu ulg podatkowych.

Ulga podatkowa, jaką jest kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii, jest naliczana automatycznie dla wszystkich osób, które są zatrudnione, rozliczają się z działalności gospodarczej lub otrzymują emeryturę. Dodatkowo wysokość ulgi podatkowej zależy także od wieku.

Ulgi podatkowe – Austria

Czy wiesz, że rozliczając podatek w Austrii, masz na to aż 5 lat? Dodatkowo możesz liczyć na ulgi podatkowe do których należy m.in.:

  • Pendlerpauschale (ulga za dojazd do miejsca pracy),
  • Mehrkindzuschalng (ulga podatkowa dla rodzin wielodzietnych),
  • Arbeitsmittel (ulga za poniesiona koszta związane z zakupem koniecznych do wykonywania narzędzi),
  • czy Kinderbetreuungsgeld (rodzinna ulga podatkowa w Austrii za opiekę nad dzieckiem).

Ulgi podatkowe – Belgia

Zwrot podatku z Belgii można uzyskać tylko jeśli posiadasz kartę podatkową Fische, dostarczaną przez pracodawcę. Dodatkowo zwrot podatku można uzyskać, tylko jeśli balijskie dochody stanowią minimum 75% wszystkich dochodów rocznych.

Ulgi podatkowe na jakie można liczyć w Belgii to: ulga podatkowa na zdrowe lub niepełnosprawne dziecko lub dzieci, które są jeszcze niepełnoletnie. System podatkowy Belgii umożliwia także ulgi podatkowe na żonę, która mało zarabia, nie pracuje lub jest niepełnosprawna. Belgia to kraj, w którym podatki dochodowe są największe w Europie, dlatego aby uzyskać najbardziej korzystne ulgi podatkowe warto rozliczać się razem ze współmałżonkiem.

Każdy kraj ma inne prawo, zasady i wzory dokumentów. Jeśli pracowałeś za granicą i musisz rozliczyć podatek z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, czy Belgii skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy wątpliwości, a także postaramy się o zwrot nadpłaconego przez Ciebie podatku z zagranicy.Austria Belgia Holandia Niemcy Wielka Brytania

Powrót do listy