PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

9 sposobów na odzyskanie średnio po 3000 Euro

 eurodom

Zwrot podatku dochodowego z zagranicy to nie jedyny sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. Przeczytaj informacje odnośnie 9 sposobów na odzyskanie średnio po 3000 Euro. Mowa oczywiście o różnego rodzaju świadczeniach socjalnych, zasiłkach i dodatkach możliwych do uzyskania za naszym pośrednictwem.

Holandia

 

Heffingskorting do 2200 EUR

Rozłąkowe, czyli inaczej Heffingskorting, przysługuje osobom, które w trakcie pracy na terenie Holandii uzyskały stosunkowo wysokie dochody, uniemożliwiające im odzyskanie całości zapłaconego na terenie tego kraju podatku.

Więcej informacji: Rozłakowe

 

Kinderbijslag do 1128 EUR

Zasiłek rodzinny czyli Kinderbijslag przysługuje osobom, które mają na swoim utrzymaniu niepełnoletnie dziecko a ich zatrudnienie na terenie Holandii w danym roku podatkowym przekracza 3 miesiące.

Więcej informacji: Kinderbijslag

 

Kindgebonden Budget do 1140 EUR

Jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). Aby starać się o dodatek należy najpierw otrzymać zasiłek na dzieci Kinderbijslag.

Więcej informacji: Kindgebonden Budget

 

Zorgtoeslag do 1000 EUR

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać wykupione ubezpieczenie. Dodatek Zorgtoeslag ma na celu pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych obowiązkowym ubezpieczeniem.

Więcej informacji: Zorgtoeslag

 

Huurtoeslag do 4200 EUR

Jest to dofinansowanie do wynajmu domu lub mieszkaniawypłacane przez Holenderski Urząd Podatkowy Belastingdienst. Kwota dofinansowania uzależniona jest w dużej mierze od wysokości czynszu oraz osiąganych dochodów.

Niemcy

 

Kindergeld do 2280 EUR

Masz dzieci a dodatkowo pracujesz na terenie Niemiec na umowie o pracę, prowadzisz własną działalność gospodarczą lub jesteś samotną matką? Sprawdź co zrobić aby starać się o uzyskanie niemieckiego zasiłku rodzinnego Kindergeld.

Więcej informacji: Kindergeld

Belgia

 

Gezinbijslag do 3000 EUR

Osobom zatrudnionym na terenie Belgii przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego Gezinbijslag (Kinderbijslag). Masz na swoim utrzymaniu dziecko? Pomożemy Ci uzyskać belgijski zasiłek rodzinny w wysokości 90,28 Euro miesięcznie.

Więcej informacji: Gezinbijslag

Wielka Brytania

 

Child Benefit do 1680 GBP

Masz dzieci i pracujesz na terenie Wielkiej Brytanii? Sprawdź jakie warunki musisz spełniać aby starać się o uzyskanie brytyjskiego zasiłku rodzinnego Child Benefit. Czeka na Ciebie prawie 1000 Funtów zasiłku rocznie.

Więcej informacji: Child Benefit

Norwegia

 

Barnetrygd do 95 280 NOK

Mając na swoim utrzymaniu dzieci i będąc zatrudnionym na terenie Norwegii masz prawo do dwóch świadczeń socjalnych związanych z utrzymaniem dzieci. Pierwszym z nich jest zasiłek rodzinny, drugim zaś zasiłek opiekuńczy. Wysokość zasiłków uzależniona jest od wielu czynników, aby zapoznać się z dokładnymi informacjami dotyczącymi tych świadczeń przejdź na odpowiednią stronę klikając poniższy link.

Więcej informacji: BarnetrygdBelgia Holandia Niemcy Norwegia Wielka Brytania

Powrót do listy