PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Bezpieczne sposoby na odzyskanie zwrotu z podatku z zagranicy

 rozliczenie podatku z zagranicy

Metody rozliczenia

1. Samodzielnie

Samodzielne staranie się o odzyskanie zwrotu z podatku jest możliwe, ale dość trudne. Każde państwo ma swój system prawny, inne zasiłki i ulgi podatkowe, różne dokumenty konieczne do skompletowania i wypełnienia. Co więcej, trzeba pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności na czas. Nie rekomendujemy tej metody, ponieważ samodzielne próby odzyskania podatku często kończą się niepowodzeniem. Dodatkową barierą może być nieznajomość języka – nawet przy dobrym operowaniu językiem obcym w codziennych kontaktach czy w pracy trudno jest odnaleźć się w języku urzędniczym, pełnym specjalistycznych zwrotów czy skrótów. Dlatego o ile nie posiadasz wykształcenia lub doświadczenia w pracy z takimi zagadnieniami, nie polecamy tej metody.

2. Z pomocą jakiejś firmy na miejscu

Wielu Polaków pracuje za granicą i traktuje Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię czy inne kraje jak swój nowy dom. Język nie stanowi dla takich osób bariery, sprawnie poruszają się także po urzędach, załatwiając podstawowe sprawy. Odzyskanie zwrotu z podatku, który często stanowi dużą sumę, może już jednak stresować. Aby mieć pewność, że sprawą zajmują się profesjonaliści, wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy firmy, która na miejscu pomoże odzyskać zwrot z podatku. W wielu krajach za nierozliczenie się z podatku są grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności.

System prawny w danym państwie najlepiej zna urzędnik, który zajmuje się na co dzień rozliczeniami i problemami klientów. Będąc na miejscu, z pewnością jest łatwiej uzyskać pomoc niż zajmować się próbą odzyskaniu zwrotu z podatku z zagranicy samodzielnie, jednak zrozumienie trudnych terminów i kruczków prawnych w innym języku może być trudne. Firmy na miejscu często mogą mieć też inne podejście do zagranicznych klientów niż do rodaków. Firma na miejscu to dobre rozwiązanie, ale nie najlepsze.

3. Z pomocą polskiej firmy rozliczającej podatki i dochody uzyskane za granicą

Korzystając z pomocy polskiej firmy łatwiej jest ustalić formalności. Ponadto nie ma bariery językowej, która może utrudniać zrozumienie urzędnika, a w konsekwencji utrudnić odzyskanie zwrotu podatku. Firmy świadczące usługi rozliczania z podatku starają się o ograniczenie procedur do minimum oraz na uzyskanie dla swoich klientów jak najwyższych zwrotów. Wysoka jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do każdego rozliczenia to kolejne powody, które sprawiają, że jest to najbezpieczniejsza forma starania się o zwrot podatku.

Doświadczone firmy, które działają na rynku blisko 20 lat, tak jak Tax-Pol,  współpracują z największymi pośrednikami pracy za granicą oraz mają szerokie kontakty z zagranicznymi Urzędami Skarbowymi. Bliskie relacje ułatwiają np. zdobycie niezbędnych dokumentów.

Staranie się o zwrot podatku z zagranicy z pomocą polskiej firmy rozliczającej podatki i dochody uzyskane za granicą to bezpieczna forma także ze względu na to, że można być spokojnym o spełnienie wszystkich wymogów prawnych. Pracownicy w polskich firmach rozliczających podatki doskonale znają języki obce. Płynne poruszanie się po zagadnieniach prawa podatkowego daje poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że firma rozwiąże nawet najbardziej skomplikowane problemy. 

 Bez kategorii

Powrót do listy