PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

 podatek z zagranicy

Składanie wniosków, wypełnianie formularzy i dostarczanie ich do urzędów skarbowych różnych państw dla większości naszych rodaków jest stosunkowo trudne. Nic dziwnego, ponieważ polski system podatkowy jest na tyle zawiły, że dobrze poruszają się w nim jedynie specjaliści, natomiast w zakresie systemu niemieckiego trudno byłoby oczekiwać dobrego rozumienia go od obcokrajowców – tu właśnie pojawia się nasza rola! Jesteśmy biurem online, które wykona za Ciebie rozliczenie podatku z Niemiec. Kraków to jedno z miast, z którego pochodzi ogromna ilość naszych Klientów, ale działamy na terenie nieograniczonym granicami administracyjnymi – z nami wszystko możesz załatwić przez Internet!

Rozliczenie, zwrot podatku i świadczenia dodatkowe z TAX-POL.PL

W Niemczech możesz starać się o zwrot podatku z ostatnich czterech lat. Musisz tylko dostarczyć nam podstawowe dokumenty, ale w ramach udzielonego nam upoważnienia będziemy mogli pobrać je też z Finanzamt. Oprócz zwrotu podatku dokonujemy standardowych rozliczeń, a także dbamy o to, by każdy z naszych Klientów wykorzystał maksymalnie wszystkie przysługujące mu świadczenia. Po załatwieniu wstępnych formalności wszystko załatwiamy za Ciebie!

Co warto wiedzieć na temat niemieckiego systemu podatkowego?

W Niemczech możliwe są dwie formy opodatkowania – ograniczona i nieograniczona. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla osób, które przepracowały w kraju nie więcej niż 183 dni. W tym przypadku nie można rozliczać się z małżonkiem, ani korzystać z szerokiego katalogu dostępnych ulg podatkowych. W przypadku opodatkowania nieograniczonego można korzystać z licznych udogodnień. To rodzaj podatku dla osób:

  • których 90% dochodu pochodzi z Niemiec,
  • które pracowały tam dłużej niż 183 dni,
  • są zameldowane w Niemczech.

Dokumenty, które potwierdzają obowiązek podatkowy to decyzja Bescheid oraz zaświadczenie z Finanzamt. Pierwszy z nich otrzymuje się niejako automatycznie po rozliczeniu, natomiast o zaświadczenie należy złożyć wniosek samodzielnie. Kwoty wolne od podatku w Niemczech za ostatnie cztery lata prezentują się następująco:

  • 2020 – 9 408,00 €,
  • 2021 – 9 744,00 €,
  • 2022 – 10 347,00 €,
  • 2023 – 10 908,00 €.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktowania się w sprawie wykonania rozliczeń z Niemieckim urzędem podatkowym – z nami będzie to proste, jak nigdy dotąd! W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości również zapraszamy do ich zadawania!Niemcy

Powrót do listy