PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Kiedy przysługuje nam Ulga na dzieci - Inkomensafhankelijke Combinatiekorting?

 dziecko

Holandia w ciągu ostatnich kilku lat stała się niezwykle popularną destynacją dla osób, które szukają pracy za granicą. Nic w tym dziwnego – wysokie zarobki, wyśrodkowane koszty życia i mnóstwo bonusów socjalnych sprawia, że Polacy przeprowadzają się do Holandii z całą rodziną. Jak wygląda praca i życie na terenie Holandii?

Holandia pomimo dużego podatku dochodowego jest jednym z państw, które oferuje zarówno swoim obywatelem, jak i legalnie pracującym imigrantom wiele ulg, które odliczane są przy rocznym rozliczeniu się z kosztów uzyskanych. Jednym z nich jest ulga na dzieci Inkomensafhankelijke Combinatiekorting. Co trzeba robić, aby zakwalifikować się do jej otrzymania?

Co to jest ulga na dziecko Inkomensafhankelijke Combinatiekorting?

Pracujący rodzice w Holandii mogą starać się o ulgę podatkową na dziecko, która zależna jest od wysokości dochodów. Z racji tego, że w prawie holenderskim nie ma czegoś takiego jak „rozłąkowe z dzieckiem”, rząd wprowadził tzw. Inkomensafhankelijke Combinatiekorting. W ten sposób rodzice, których dziecko spełnia wszystkie warunki, może odliczyć sobie określoną kwotę podczas rozliczania się z rocznych dochodów. W ten sposób zapłaci mniejszy podatek dochodowy, który w Holandii należy do jednych z najwyższych na świecie.

Ulga podatkowa Inkomensafhankelijke Combinatiekorting jest uzależniona od pozyskanych dochodów. W praktyce jednak jest przyznawana większości osób, które podjęły się legalnej pracy i posiadają dzieci. Aby jednak otrzymać ulgę, należy spełnić szereg wymagań – m.in. dziecko w odpowiednim wieku, zameldowane pod wspólnym adresem. Konieczne jest także zarejestrowanie się w Basisregistratie Personen.

 

 

Jakie są zasady przyznawania ulgi na dziecko Inkomensafhankelijke Combinatiekorting?

Ulga podatkowa Inkomensafhankelijke Combinatiekorting jak większość jest przyznawana na podstawie ustalonych od górnie wymagań. Zanim jednak zaczniemy starania o otrzymanie ulgi podatkowej, ważne jest, aby wcześniej zarejestrować się w Basisregistratie Personen, czyli rejestrze obowiązujących wszystkie osoby fizyczne, które podejmują się pracy na terenie Holandii.

Aby móc otrzymać ulgę konieczne jest posiadanie dziecka, które ma poniżej 12 roku życia, a rodzic jest jego prawnym opiekunem. W dalszej kolejności dziecko powinno mieszkać z rodzicem, a najlepiej być zameldowane pod tym samym adresem. Z racji tego, że ulga Inkomensafhankelijke Combinatiekorting jest uzależniona od wysokości dochodu, nie można również przekroczyć wskazanego progu – dla każdego roku koszty przychodów się zmieniają.

Ulgę można uzyskać do 4 lat wstecz, nawet już po rocznym rozliczeniu się z dochodów przed holenderskim Urzędem Skarbowym.

 

zabawa

 

Ulga na dziecko Inkomensafhankelijke Combinatiekorting – ile można odliczyć?

Samodzielne odliczenie kwoty ulgi podatkowej Inkomensafhankelijke Combinatiekorting jest skomplikowane, ze względu na to, że jej wysokość jest uzależniona od wysokości dochodów rodziców. Próg wysokości zarobków jest ustalany osobno dla każdego roku podatkowego, dlatego kwota ulgi za każdym razem będzie się różniła.

Warto jednak pamiętać, że ulgę podatkową na dziecko można również uzyskać do kilku lat wstecz – nawet jeśli złożyliśmy już wszystkie deklaracje w Urzędzie Skarbowym. Aby uzyskać jak największy zwrot na ulgę Inkomensafhankelijke Combinatiekorting można powierzyć swoją sprawę profesjonalnej firmie, która zajmie się załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności. Pracownicy Tax-Pol zajmą się również wyliczeniem wysokości ulgi, która należy się podatnikowi za poprzednie lata na podstawie kosztów uzyskania.

Inne informacje na temat ulgi Inkomensafhankelijke Combinatiekorting

Każda osoba, która pracowała w Holandii w latach 2014-2016, a jego dziecko nie skończyło wtedy 12 lat – może ubiegać się o zwrot ulgi podatkowej. W niektórych przypadkach można otrzymać ponad 2 tysiące euro.

Aby jednak otrzymać zwrot ulgi podatkowej za poprzednie lata, konieczne będzie dokonanie korekty deklaracji podatkowej. Holenderski Urząd Skarbowy rozpatruje poszczególne sprawy indywidualnie, a dodatkowa pomoc profesjonalnej firmy, która przygotuje nowe rozliczenie karty podatkowej sprawi, że możemy uzyskać dodatkowe pieniądze. Znajomość holenderskiego prawa podatkowego daje możliwość odwołania się od wystawionej już wcześniej deklaracji podatkowej poprzez wprowadzenie korekty o zaktualizowane dane.

Jeśli zatem otrzymaliśmy ulgę na dziecko Inkomensafhankelijke Combinatiekorting i chcemy odzyskać pieniądze do 4 lat wstecz, warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która zajmie się wypełnieniem wszystkich formalności.Bez kategorii

Powrót do listy