Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Przebieg rozliczenia - zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

1. W celu wypełnienia deklaracji podatkowej i odzyskania Twojego zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii musimy poprosić Cię o przekazanie nam kilku informacji. Najłatwiej będzie, jeśli podasz je korzystając z jednego z poniższych sposobów:

- wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie. Spowoduje to automatyczną wysyłkę na Twój adres e-mail kompletu dokumentów do wydrukowania.

- wypełniając dłuższy formularz, który możesz znaleźć na tej stronie. Spowoduje to automatyczną wysyłkę na podany przez Ciebie adres e-mail kompletu wypełnionych dokumentów do wydrukowania.

- pobierając i drukując dokumenty z tej strony.

- kontaktując się z nami i zamawiając wysyłkę dokumentów na Twój adres pocztowy.

2. Otrzymane dokumenty powinieneś uzupełnić o brakujące informacje i podpisać, następnie dołączyć do nich kopię dowodu osobistego lub paszportu oraz oryginały kart podatkowych (więcej na ten temat poniżej).

3. Komplet dokumentów możesz przesłać do nas tradycyjną pocztą (najlepiej listem poleconym) lub przekazać osobiście w naszym biurze.

4. Po tym jak otrzymamy od Ciebie dokumenty, bezzwłocznie przygotujemy i prześlemy Twoją deklarację podatkową do brytyjskiego Urzędu Skarbowego HM Revenue & Customs.

5. Urząd Skarbowy wyda decyzję o wysokości przysługującego Ci podatku dochodowego.

6. Ostatni etap to przelew zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii na wybrane przez Ciebie konto bankowe.

Zwrot podatku z Anglii – najczęściej zadawane pytania

Jakich dokumentów potrzebuję aby rozliczyć zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Dokumentami wymaganymi do rozliczenia brytyjskiego podatku są karty podatkowe. Poniżej znajdziesz przykładowe karty podatkowe wraz z krótkim wyjaśnieniem najważniejszych znajdujących się na nich pozycji:


Dokumenty te powinieneś otrzymać od Twojego pracodawcy na koniec okresu pracy lub po zakończonym roku podatkowym. Jeżeli ich nie otrzymałeś możesz skorzystać z tego pisma, aby poprosić pracodawcę o ich wystawienie.

Ile trzeba poczekać na zwrot podatku z UK?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z UK (Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej) wynosi minimum 3 miesiące.

Za jakie lata mogę się rozliczyć?

W Wielkiej Brytanii możesz rozliczyć się za ostatnie 4 lata, a więc od 6 IV 2014 roku składamy deklaracje za lata: 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011. Rok podatkowy 2009/2010 można rozliczać tylko do 5 IV 2014!

Dlaczego warto powierzyć nam Twoje rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii?

Zaufaj firmie z 13-letnim doświadczeniem

Tax-Pol należy do najstarszych polskich firm zajmujących się rozliczeniami z brytyjskim urzędem Skarbowym HM Revenue & Customs. W ciągu kilkunastu lat pracy nasi pracownicy nabyli doświadczenie pozwalające na osiąganie najwyższych możliwych do uzyskania stawek zwrotu podatku z UK. Rozliczając z nami Twój zwrot podatku z Wielkiej Brytanii masz pewność, że otrzymasz wszystkie możliwe ulgi a rozliczenie zostanie dokonane w najszybszym możliwym terminie.

Nasza dewiza brzmi - brak efektów, to brak opłat

Uważamy, że za brak efektów nie można pobierać żadnych opłat. W związku z tym prowizję za zwrot podatku z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu Twojej deklaracji i wydaniu decyzji przez brytyjski Urząd Skarbowy. W tym miejscu należy również wspomnieć o naszej procentowej prowizji, która dla Ciebie jest gwarancją tego, że będziemy starać się o przyznanie Tobie jak najwyższego zwrotu podatku z UK.

Zapoznaj się z innymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące zwrotu podatku z UK na tej stronie..

Cofnij Do góry